Zaujímavosti

10 zaujímavých faktov o Lenovo ThinkPad

thinkpad vo vesmíre

Lenovo je najväčším čínskym výrobcom počítačov a príslušenstva so sídlom v Pekingu. ThinkPad je popredná manažérska produktová rada notebookov od spoločnosti Lenovo. Tá bola vyvinutá a predaná spoločnosťou IBM a v roku 2005 spoločnosti Lenovo.

Viete, že názov „ThinkPad“ bol inšpirovaný vreckovým poznámkovým blokom s kožou; s mottom „Mysli“ na prednom kryte? Dnes vám predstavíme najzaujímavejšie, najzábavnejšie a najpodivnejšie fakty o kultovom produkte spoločnosti Lenovo – ThinkPad.

 1. Herec Pierce Brosnan, predstaviteľ Jamesa Bonda kedysi použil ThinkPad 701 v roku 1995 vo filme Golden Eye.

  thinkpad james bond

2. Materiál použitý v konštrukcii ThinkPadov je rovnaký ako v exteriéroch lietadiel a automobilov Formula1 a takmer každý notebook ThinkPad je dodávaný s airbagovým systémom, ktorý detekuje náhly pohyb na ochranu pevného disku. Toto kovové šasi zabraňuje poškodeniu vnútorných častí.


3. Pôvodná inšpirácia pre dizajn počítača ThinkPad je založená na koncepcii tradičnej japonskej škatuľky na obedy Bento-Bako.

bento bako thinkpad

4. Chladiaci a tichší systém lopatiek ventilátora bol inšpirovaný letom sovy, keď inžinier spoločnosti Lenovo zistil, že sova ticho letí vzduchom mimoriadne ticho.

  5. Nákladný automobil DOW s hmotnosťou okolo 11 800 prešiel cez ThinkPad a prekvapivo ThinkPad prežil.

  6. Pri vesmírnych misiách sa použilo veľa notebookov ThinkPad. 2. decembra 1993 notebooky ThinkPad prvýkrát vzlietli na palube amerického raketoplánu.

  thinkpad vo vesmíre

  7. Skladacia motýľová klávesnica je všeobecne známa ako dizajnové dielo a od roku 1995 je súčasťou zbierky Múzea moderného umenia.

  8. Thinkpady T42 boli už v roku 2004 prvými notebookmi vybavenými snímačom odtlačkov prstov.

  9. Prvý notebook ThinkPad vlastne ani nebol notebook. Jednalo sa o tablet so stylusom ( dotykovým perom ). Písal sa rok 1992 ( áno v čase Československa už existoval tablet )

   

  10. ThinkPady boli prvé notebooky na svete, do ktorých sa zabudovala CD / DVD mechanika

   

  Veríme, že týchto 10 zaujímavých faktov vzbudí dôveru k tejto až ikonickej modelovej rade. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko modelov repasovaných notebookov Lenovo Thinkpad, ktoré máme na sklade. Ak by ste potrebovali poradiť, obráťte sa na nás mailom, telefonicky alebo na chate. Radi poradíme.

  Pridaj komentár