Tipy a triky

4 body k tomu, ako vybrať notebook

Zebrička vám chce poskytnúť niekoľko riadkov o tom, ako vybrať notebook. Nezáleží na tom, či už sa jedná o výber notebooku pre vás, do domácnosti, či do firmy. Princíp je stále rovnaký. Nedajte sa zmiasť tým, že na trhu je nespočetné množstvo rôznych modelov notebookov. Poďme sa teda spolu pozrieť na 4 body k tomu, ako vybrať notebook:

1. Definujte si účel – na čo má notebook slúžiť, kto ho bude používať?

Na začiatku je potrebné si povedať, na aké účely a komu bude notebook slúžiť. Ak potrebujete notebook na bežnú prácu, nemusíte zbytočne siahať po najvyšších modeloch a míňať na notebook zbytočne veľa. Bežná práca môže charakterizovať napríklad prácu s kancelárskymi balíčkami, či vybavovanie záležitostí online (online komunikácia, posielanie emailov, zadávanie objednávok, …).

Ak notebook bude používať niekto s náročnejšími požiadavkami, ako je napríklad úprava fotografií, či strih videa alebo iné práce náročné na výpočtový výkon,  bude potrebné si zaobstarať mašinu s výkonnejším procesoromväčšou kapacitou operačnej pamäte – RAM.

Ak niekto bude chcieť na notebooku hrať aj svoje obľúbené hry, treba sa pozerať po notebooku, ktorý disponuje výkonnou grafickou kartou.

V tomto bode sme si popísali, že na začiatku je potrebné si určiť, na aké účely bude notebook slúžiť a kto ho bude používať. Poďme teda na druhý bod.

Designed by Freepik

Designed by Freepik

2. Stanovte si rozpočet – aká je vaša finančná predstava?

Tu už to začína byť „zaujímavejšie“. Váš výber bude záležať na tom, koľko finančných prostriedkov budete ochotní investovať. Ak budete požadovať nadupaný herný notebook s vynikajúcim dizajnom za 200 €, asi ďaleko nezájdete.

V prvom bode sme si niečo povedali o tom, na čo nám má notebook slúžiť. Podľa toho sa musí odvíjať výška vašej investície. Pre tých, ktorí chcú notebook na surfovanie internetom a bežnú prácu, u nás v eshope im postačí investícia 200 € až 300 €. Získajú tak notebook top manažérskej triedy s výkonom, ktorý bude mať na bežnú prácu a internet ešte aj rezervu na niekoľko rokov dopredu. Navyše budú mať notebook s odolnou konštrukciou a tak sa nebudú musieť báť, že im pri prenášaní napríklad pukne displej, ako sa môže stávať pri lacných notebookoch z plastovej konštrukcie.

Ak sú vaše požiadavky vyššie a budete sa chcieť na notebooku zahrať aj vaše obľúbené hry, mierte od 500 € a vyššie. V tomto sa na nás kľudne obráťte, radi vám s výberom pomôžeme 🙂

3. Nároky na veľkosť notebooku – malý alebo veľký?

Zvládnutie tohto bodu je pomerne jednoduché. Treba zvážiť, či nechcete, aby vás notebook pri prenášaní (cestovaní) veľmi zaťažoval (aby bol ľahký a jeho rozmery menšie) alebo vám to vadiť nebude. Od toho sa môže odvíjať aj uhlopriečka (veľkosť) displeja a koniec koncov rozmery a hmotnosť notebooku. Zvážte, že pri väčšom displeji a vyššom rozlíšení displeja (na displej sa toho zmestí viac) sa pracuje pohodlnejšie. Na druhej strane s menším notebookom (a aj menším displejom, nižšej hmotnosti) sa cestuje a manipuluje pohodlnejšie.

Designed by Daviles / Freepik

Designed by Daviles / Freepik

4. Nároky na vzhľad (dizajn) notebooku – musí byť na pohľad pútavý alebo na tom nezáleží?

Niektorí používatelia (väčšinou možno ženy :)) kladú veľký dôraz aj na vzhľad notebooku. Týmto sme chceli nežné pohlavie len pozdraviť. Máme skúsenosti aj s mužmi. Jeden napríklad požadoval bielu farbu notebooku, aby mu pekne ladil k bielej myške a jeho bielemu smartfónu. Ak vám na dizajne až tak nezáleží, máte to jednoduchšie. Ak ste vyberaví a dizajn musí byť úplne že „TOP“, rátajte s tým, že v niektorých prípadoch môže byť vaša investícia o čosi vyššia.

Čo je teda dôležité pre väčšinu ľudí, ktorí si chcú kúpiť notebook? V prvom rade to, na čo má slúžiť, potom finančná stránka, veľkosť a v niektorých prípadoch aj dôraz na dizajn. Z nášho pohľadu je dôležité vedieť hlavne to, na čo má notebook slúžiť a potom je výber už jednoduchý 🙂 Kľudne sa pri výbere na nás obráťte, radi pomôžeme 🙂

Vyber si napríklad z týchto:

Diagnostika zariadenia s následným servisným zásahom
Zatvoriť

Diagnostika zariadenia s následným servisným zásahom

0.00 
Diagnostikovanie chyby zariadenia, nacenenie opravy, informovanie zákazníka a následný servisný úkon technika (schválený zákazníkom); po diagnostike sa v zariadení napríklad vymení pevný disk, displej alebo preinštaluje operačný systém
GEMBIRD microUSB-USB 1m
Zatvoriť

GEMBIRD microUSB-USB 1m

1.50  s DPH
prepojovací kábel microUSB-USB A/1m/čierny
GEMBIRD redukcia DVI-VGA
Zatvoriť

GEMBIRD redukcia DVI-VGA

1.50  s DPH
redukcia DVI-VGA/prepojenie PC s DVI k LCD s VGA
GEMBIRD HDMI-HDMI kábel 1,8m
Zatvoriť

GEMBIRD HDMI-HDMI kábel 1,8m

2.90  s DPH
HDMI prepojovací kábel/1,8m/verzia 1.4/pozlátené konektory
C-TECH MP-01R
Zatvoriť

C-TECH MP-01R podložka

2.90  s DPH
podložka pod myš/látková/320x270x4 mm/červená
GEMBIRD podložka pod myš čierna
Zatvoriť

GEMBIRD podložka pod myš

3.90  s DPH
podložka pod myš/látková/400x450 mm/čierna
GEMBIRD USB HUB 2.0
Zatvoriť

GEMBIRD USB HUB 2.0

3.90  s DPH
GEMBIRD HDMI-DVI kábel 1,8m
Zatvoriť

GEMBIRD HDMI-DVI kábel 1,8m

3.90  s DPH
prepojovací kábel HDMI - DVI/1,8m/M/M/DVI-D

Podobné príspevky

Pridaj komentár