repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
4 body k tomu, ako vybrať notebook

4 body k tomu, ako vybrať notebook

Zebrička vám chce poskytnúť niekoľko riadkov o tom, ako vybrať notebook. Nezáleží na tom, či už sa jedná o výber notebooku pre vás, do domácnosti, či do firmy. Princíp je stále rovnaký. Nedajte sa zmiasť tým, že na trhu je nespočetné množstvo rôznych modelov notebookov. Poďme sa teda spolu pozrieť na 4 body k tomu, ako vybrať notebook:

1. Definujte si účel – na čo má notebook slúžiť, kto ho bude používať?

Na začiatku je potrebné si povedať, na aké účely a komu bude notebook slúžiť. Ak potrebujete notebook na bežnú prácu, nemusíte zbytočne siahať po najvyšších modeloch a míňať na notebook zbytočne veľa. Bežná práca môže charakterizovať napríklad prácu s kancelárskymi balíčkami, či vybavovanie záležitostí online (online komunikácia, posielanie emailov, zadávanie objednávok, …).

Ak notebook bude používať niekto s náročnejšími požiadavkami, ako je napríklad úprava fotografií, či strih videa alebo iné práce náročné na výpočtový výkon,  bude potrebné si zaobstarať mašinu s výkonnejším procesoromväčšou kapacitou operačnej pamäte – RAM.

Ak niekto bude chcieť na notebooku hrať aj svoje obľúbené hry, treba sa pozerať po notebooku, ktorý disponuje výkonnou grafickou kartou.

V tomto bode sme si popísali, že na začiatku je potrebné si určiť, na aké účely bude notebook slúžiť a kto ho bude používať. Poďme teda na druhý bod.

Designed by Freepik

Designed by Freepik

2. Stanovte si rozpočet – aká je vaša finančná predstava?

Tu už to začína byť „zaujímavejšie“. Váš výber bude záležať na tom, koľko finančných prostriedkov budete ochotní investovať. Ak budete požadovať nadupaný herný notebook s vynikajúcim dizajnom za 200 €, asi ďaleko nezájdete.

V prvom bode sme si niečo povedali o tom, na čo nám má notebook slúžiť. Podľa toho sa musí odvíjať výška vašej investície. Pre tých, ktorí chcú notebook na surfovanie internetom a bežnú prácu, u nás v eshope im postačí investícia 200 € až 300 €. Získajú tak notebook top manažérskej triedy s výkonom, ktorý bude mať na bežnú prácu a internet ešte aj rezervu na niekoľko rokov dopredu. Navyše budú mať notebook s odolnou konštrukciou a tak sa nebudú musieť báť, že im pri prenášaní napríklad pukne displej, ako sa môže stávať pri lacných notebookoch z plastovej konštrukcie.

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Súhlasím so Zásadami spracovania a ochrany osobných údajov

Vyber si napríklad z týchto:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *