Tipy a triky

5 hlavných výhod All in One počítačov

5 hlavných výhod All in One počítačov

Počítače typu „všetko v jednom“ (AIO PC) sú efektívne stolné počítače, ktoré integrujú všetky komponenty tradičného stolného počítača okrem klávesnice a myši do jednej jednotky.

Tak a dosť bolo textu z Wikipédie. All in One počítače si zaslúžia pozornosť pre svoje nesporné výhody. Nie sú dokonalé pre každého ale to nie je ani klasický počítač, či notebook.

Človek by nepovedal, ale sú tu s nami už od 80. rokov 20.storočia. Svoju komerčnú premiéru ale zažil až v roku 1998 vďaka Apple iMac-u.

Viac miesta

Počítače AIO ponúkajú oproti tradičným stolovým počítačom niekoľko výhod. Po prvé, počítače AIO šetria miesto na pracovnom stole a majú menej káblov. Ich veľké uhlopriečky s často dotykovou obrazovkou sú užívateľsky prívetivé a ponúkajú príjemný zážitok. Spravidla ponúkajú rovnaký alebo väčší výkon ako notebook ale to je veľmi individuálne.

Posledné roky je zrejmý pokles predaja nových klasických stolových počítačov. Analytická firma IDC uviedla, že pokles je o 3,2% medziročne. Žiadny strach, klasické stolové PC-čka tu s nami ešte dáky ten rôčik isto pobudnú.

Potešenie pre oko

Zariadenie typu všetko v jednom sa často kupuje s ohľadom na veľkosť, takže jeho dizajn je o niečo estetickejší z hľadiska farebnosti a povrchovej úpravy ako mnohé tradičné stolové počítače. Veď posúďte

Je prenášateľný

Aj keď to nie je úplne bežná vec, ale aj AllinOne sa dá v pohode prenášať v rámci firmy. S váhou niekde okolo 5,5 kg vás nesekne v krížoch. Ak je AiO aj s dotykovou obrazovkou, tak stačí zbaliť len pripájací kábel. Skvelé riešenie napr. pre firemnú prezentáciu, kedy vďaka zväčša veľkej uhlopriečke hravo nahradíte projektor.

Veľký displej

Toto je jedna z najväčších výhod. Bežne sa uhlopriečky v AiO hýbu niekde od 21,5“ – 27“. Pri notebookoch je najpredávanejšia kategória 14“ alebo 15,6“. Vidíte ten rozdiel? Ak by ste si chceli zakúpiť klasický počítač, musíte k nemu prikúpiť aj monitor. Cena sa tak môže navýšiť viac, ako očakávate. Navyše by pribudli ďalšie káble. Musíte tiež dávať pozor, či sú konektory kompatibilné s vašim stolovým počítačom.

Šetríte energiu

Vďaka menšiemu počtu portov a otvorov ( teda miest, kde by mohol vchádzať prach ) je možné tieto elegantnejšie a menšie počítače utrieť a starať sa o ne s minimálnym úsilím. Prach totiž spôsobuje prehrievanie a hluk. Tiež má za následok zvýšený výkon, ktorý „spapá“ zákonite aj viac elektrickej energie. Vďaka tomu, že AiO sú celé na stole a nie pod, ako je to u klasických PC, dochádza k celkovo nižšiemu zaprášeniu.

Pridaj komentár