Powered by Smartsupp

Aké sú vplyvy používania repasovaných IT zariadení na životné prostredie?

Ak premýšľate nad kúpou počítačov alebo notebookov na máte dve možnosti: nové alebo renovované (repasované, obnovené). Vaša prvá bude pravdepodobne taká, že by ste siahli po novej technike. Ale po preskúmaní výhod nákupu zrepasovaných môžete zmeniť názor a k lepšiemu!

Existuje niekoľko mylných predstáv o repasovaných počítačoch, a to najmä že výrobky budú mať nejakú chybu. Podľa prieskumu technologickej poradenskej spoločnosti Accenture je však  iba päť percent  vrátenej elektroniky skutočne chybných.

Často sa stáva, že renovované výrobky neboli spotrebiteľom z pôvodného obalu odstránené. A všetky chyby, ktoré má technika, sú odstránené v autorizovanom servisnom stredisku.

Dopad elektronického odpadu na životné prostredie 

Olovo, kadmium a kyselina sírová sa nachádzajú v batériách prenosných počítačov, berylium sa nachádza v doskách plošných spojov a bróm sa môže používať ako spomaľovač horenia v plastových dieloch. Aj keď tieto položky nie sú škodlivé, keď sú vo vnútri elektronických zariadení, poškodzujú životné prostredie počas výroby a keď sa recyklujú.

Znižuje našu uhlíkovú stopu

Každý rok sa vyrába 160 miliónov prenosných počítačov. V EÚ sa denne likviduje neuveriteľných 160 000 prenosných počítačov, z ktorých 70% by sa dalo opätovne použiť. Ak sa rozhodnete kúpiť repasovaný PC alebo notebook, pomáhate predlžovať proces životného cyklu IT, čo následne pomôže znížiť dopyt po nových počítačoch a pomôže zachovať nerastné suroviny.

Možno nebudete schopní vidieť hmatateľné účinky vášho rozhodnutia pri kúpe repasovaného kusu, ale môžete si pokojne uvedomiť, že robíte svoju úlohu, aby ste pomohli znížiť svoju uhlíkovú stopu ako spotrebiteľ.

Kde je najlepšie miesto na nákup repasu?

ZebraComp pôsobí na trhu s repasovanou technikou viac ako 15 rokov. Ako jeden z mála hráčov na trhu poskytujeme predĺženie záruky až na 4 roky. Samozrejmosťou je automatická 2-ročná záruka pre všetky predvádzacie a repasované notebooky a počítače.

Robili sme si štatistiky, koľko % z nami predanej techniky sa k nám vrátilo na servis počas záručnej doby. A výsledky? Len 1,4% miera reklamácií v podstate znamená, že zo 100 predaných kusov sa servis musí riešiť len v necelých 2 modeloch.

V sekcii IHNEĎ k odberu vám, opäť ako jeden z mála predajcov, ponúkame REÁLNE fotografie výpočtovej techniky.

Podporte životné prostredie a šetrite svoj rozpočet a poďte si vybrať z kvalitne repasovanej techniky.