Powered by Smartsupp

Moderná škola 21. storočia – posuňte výučbu na novú úroveň

Máme radi interaktívne tabule. Pravidelne predávame a montujeme tabule do škôl po celom Slovensku. Nesú so sebou nesporné výhody o ktorých sme dokonca písali v samostatnom blogu.

Poďme si porovnať interaktívne tabule s niečím novým, čo dostane výučbu do 21. storočia.

Aké sú výhody interaktívnych tabúľ?

 1. Zvyšujú študijné skúsenosti žiakov a študentov
 2. Poskytujú interaktivitu
 3. Sú nízkoúdržbové
 4. Sú ekologické
 5. Šetria čas
 6. Široké možnosti pripojenia

Interaktívne tabule ale majú aj svoje nevýhody:

 1. Sú pevne primontované v učebni, takže sa s nimi nedá hýbať
 2. Je potrebné mať okrem tabule aj projektor a držiak
 3. Viac káblov a zásahov do omietky / steny
 4. Je potrebné meniť drahú žiarovku projektora
 5. Je o niečo horšia viditeľnosť za jasných dní

Výhody však ďaleko presahujú nevýhody. Na trhu sa ale objavil produkt, ktorý je schopný zmazať nevýhody interaktívnych tabúľ a pridať niečo navyše.

Tento, nazvime ho dočasne „produkt“, sa s nevýhodami tabúľ popasoval po svojom. Je ľahko prenášateľný medzi učebňami, alebo zasadačkami. Nie je potrebný projektor a teda ani výmena žiarovky. Vedie z neho len jeden prívodný kábel do elektriky. Navyše má schopnosť prispôsobiť jas podľa aktuálnych svetelných podmienok.

Okrem toho, že má 4K UltraHD rozlíšenie, má multidotyk na 20 prstov a tvrdené antireflexné sklo, ktoré bráni poškrabaniu alebo prasknutiu.

Týmto „produktom“ je Optoma 3751RK IFPD 75".

Vďaka nej zdieľate, čo potrebujete aj cez mobil, či ďalších 5 zariadení naraz. Zrkadlenie mobilu, či notebooku prebieha cez Android, iOS, Windows, macOS, či Chrome. Samozrejmosťou sú aj zabudované 13W reproduktory s čírym zvukom.

Okrem toho má táto Optoma aj TUV certifikát vďaka čomu spĺňa prísne normy na vyžarované modré svetlo z displeja. To spôsobuje únavu očí a celkovú únavu dlhým pozeraním na displej. Displej je navyše antireflexný a po pohybe prstov sa nezanecháva čmuha.

Optoma 3751RK IFPD 75" je zariadenie najvyššej kvality, postavené zo špičkových komponentov, ktoré sú schopné vydržať roky. Vďaka tomu má užívateľ na „roky vystaráno“.