repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
Aké informácie očakávate, že predajca poskytne pri kúpe repasovaného notebooku alebo PC?

Aké informácie očakávate, že predajca poskytne pri kúpe repasovaného notebooku alebo PC?

Skúsili ste si odpovedať na otázku v nadpise? Aké informácie by ste očakávali vy? Čo to vlastne repasované notebooky a PC sú? Čo bolo menené a aký je ich stav? Ako dlho boli predtým používané? Má význam ich kupovať a aká je ich životnosť? Sú vôbec v záruke? Prečítajte si ďalej v článku alebo si pozrite a vypočujte vo videu:

Čo sú to obnovené alebo inak povedané, repasované notebooky a počítače?

Väčšina ľudí repasovanú výpočtovú techniku vníma ako niečo vyčistené, opravené a zlepšené. Ľudia to tiež vnímajú ako možnosť výhodného nákupu. A vnímajú to správne 🙂 Obnovené notebooky a počítače sú overené modely priamo výrobcov. Modely boli predtým používané, väčšinou vo veľkých západných firmách. Výrobca ich u seba overil a znovu uviedol do predaja ako obnovené, plne funkčné modely, na ktoré je poskytovaná štandardná 2 ročná záruka.

Pýtate sa, prečo boli repasované, čo bolo menené, aký je ich stav a či majú nejaké nedostatky?

Aby obnovené modely naďalej konkurovali svojim výkonom a prevedením, oplatí sa obnovovať len tie najvyššie modelové rady. Ide o najvyššie modelové rady výrobcov ako HP, Lenovo, Dell, Siemens, či Toshiba. Čo bolo menené? Konfigurácie sú väčšinou pôvodné, prípadne je navýšená kapacita operačnej pamäte alebo nainštalovaný rýchly SSD disk. Aké majú nedostatky? Modely sú plne funkčné. V závislosti od kozmetických nedostatok sú radené do niekoľkých tried. Niektoré kusy sú ako nové bez známok používania, na iných je používanie badateľné. Informovať u našich obchodníkov pre viac informácií.

Pýtate sa, kde ako dlho boli predtým používané?

Veľké západné firmy využívajú takzvaný operatívny lízing. Pre takéto veľké firmy je výhodnejšie si výpočtovú techniku prenajímať, ako ju kupovať. Väčšinou je doba zapožičania 2 roky. V rámci tohto zapožičania výrobca zabezpečuje starostlivosť a servis. Pri ďalšom predaji je teda zabezpečená overená funkčnosť a dlhá životnosť.

Pýtate sa, či má význam ich kupovať a aká je ich životnosť?

Ako sme už spomenuli, sú to najvyššie modelové triedy. Sú stavané na vysokú záťaž a nepretržitú prevádzku. Ich používateľmi sú nároční používatelia, čomu zodpovedá aj kvalitne stavaný hardvér. Tieto modely zvyčajne prevyšujú aj niekoľkonásobne životnosť bežných modelov. Nie je výnimkou, že sú na tom lepšie aj po výkonovej stránke, oproti bežným modelom v rovnakej cenovej kategórii. Ich kúpou na jednej strane výrazne ušetríte a zároveň získate model v vyšším výkonom a oveľa dlhšou životnosťou.

Pýtate sa, či sú tieto obnovené notebooky a počítače v záruke?

Na obnovené počítače a notebooky poskytujeme štandardnú dvojročnú záruku s možnosťou predĺženia záruky až na 4 roky.

Máte nejaké ďalšie otázky, zaujímalo by vás ešte niečo? 😊 Neváhajte nás kontaktovať emailom na obchod@zebracomp.sk alebo na telefónnom čísle 0950 396 001

ZEBRACOMP - Marián

Marián

obchodník

0950 396 001
predaj@zebracomp.sk

Pomôžem Vám vybrať tie správne produkty pre Vás. Neváhajte sa na mňa obrátiť. Veľmi rád pomôžem 🙂
ZEBRACOMP - Zdenko

Zdenko

obchodník

0911 997 448
obchod@zebracomp.sk

Potrebujete pomôcť v výberom? Spoľahnite sa. Veľmi rád pomôžem. Som tu pre Vás 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *