Články o repasovaných notebookoch a počítačoch, Tipy a triky

Aké sú notebooky Dell?

ake su notebooky dell

Manažérske, odolné, výkonné, tiché, vzhľadovo decentné a mimoriadne spoľahlivé. Stačí vám takáto charakteristika? Asi nie. Tak sa na ne poďme spoločne pozrieť.

Na rozdiel od veľkých gigantov ako HP, IBM ( po novom Lenovo ) alebo Fujitsu je projekt Dell pomerne mladý. Svetlo sveta uzrel v roku 1984. Otcom tejto značky je, kto by to povedal, Dell. Michael Dell.

Za niečo cez 35 rokov sa z malej internátnej firmy stal popredný svetový hráč na trhu. S 1000 dolármi na začiatku sa stalo svetové impérium a synonymum bezpečnosti a spoľahlivosti. Čo mnohým firmám trvalo desaťročia, jemu sa to podarilo za 3 dekády.

Každú sekundu sa na svete predá jedno zariadenie Dell.

Mysli ekologicky, konaj ekonomicky

Rovnako ako mnoho veľkých spoločností pôsobiacich v technologickom priemysle i mimo neho sa spoločnosť Dell zaviazala znížiť svoj vplyv na životné prostredie.  Spoločnosť Dell používa plasty z recyklovaných počítačov na výrobu nových dielov pre takmer 50 svojich nových produktov. V minulom roku spoločnosť Dell vyrobila odhadom 1,5 milióna kg nových častí z recyklovaného plastu.

Deväť prevádzok spoločnosti pracuje na 100% zelenej energie vrátane jej ústredia v Austine v štáte Texas.

Kto využíva výpočtovú techniku od Dell-u?

Dell je už 10 rokov dodávateľom číslo jedna pre veľké i malé americké podniky. Patrí sem 10 najväčších spoločností v USA, šesť najlepších spoločností poskytujúcich internetové služby a päť najlepších amerických komerčných bánk, ktoré všetky používajú počítače a notebooky Dell.

Potrebujete ešte dáky dôkaz, že notebooky Dell sú proste špička?

Celosvetovo napriamo Dell svoju výpočtovú techniku poskytuje viac ako 10 miliónom firiem. Ďalšie milióny sú cez eshopy a podobne. Dell denne zachytí viac ako 160 miliárd kybernetických útokov. Celkovo má firma viac ako 13 300 patentov.

Ich notebooky patri k najtichším, aké na trhu dostať. Firma si totiž uvedomuje, že ak má zásobovať svojimi produktami firmy, musia bežať tichúčko, lebo by to v open space priestoroch pôsobilo rušivo.

Ich vzhľad prešiel posledné roky premenou. Predtým to boli, povedzme si pravdu, pomerne bežné

Ako vyznať v označeniach notebookov Dell Latitude?

Štvorčíslie samo o sebe vyzerá ako zhluk čísiel. Nedajte sa ale zmýliť. Princíp je veľmi jednoduchý a po prečítaní nasledovných riadkov vám to už bude navždy jasné. Ako príklad si zoberieme môjho obľúbenca Dell Latitude E7450.

7 – Prvé číslo označuje zhotovenie šasi alebo teda samotného tela. Notebooky s plastovým šasi sú označené 5, šasi zo zliatiny horčíka má číslo 6 a číslom 7 označuje výrobca veľmi tenké hliníkové ultrabooky. Takže tento model je hliníkový ultrabook. Super.

4 – Druhé číslo napovedá o uhlopriečke displeja. 2 = 12,5″; 3 = 13,3″; 4 = 14″; 5 = 15,6″. Tieto dve čísla sú teda pre výber podstatné a ukazujú, či sa jedná o lacnejší plastový model alebo biznis radu a akú uhlopriečku môžete od neho očakávať. Môj obľúbenec má teda uhlopriečku 14“.

5 – Tretie číslo ukazuje na generáciu notebooku. Najstaršie modely tu majú 0, novšie 1, atď. Čím vyššie číslo, tým je notebook vybavený novším procesorom, alebo sa mierne zmenil dizajn. Náš vzorový model je piatej generácie.

0 – tu za tým nehľadajte nič. Nula je u Dellu stále len 0.

Zaujali vás Dell notebooky? Nechcete za ne platiť vysokú sumu? Ušetrite svoju peňaženku aj životné prostredie kúpou repasovaných modelov notebookov Dell za skvelé ceny a so zárukou 2 roky. Pozrite si našu ponuku
repasovany notebook Dell Latitude E7240
SALE
SALE
SALE
Zatvoriť

Dell Latitude E7240Intel Core i5-4200U/4GB RAM/128GB SSD/12,1″(1366 x768)

299.00  s DPH
  • Intel Core i5-4200U
  • 4GB RAM
  • 128GB SSD
  • 12,1" HD displej (1366 x768)
  • webkamera | HDMI

Pridaj komentár