Odporúčania

Ako bezpečne pracovať a študovať z domu?

Ako bezpečne pracovať a študovať z domu

Dnes, 9.2.2021, je Medzinárodný deň bezpečnosti na internete. Do toho všetkého je okolo nás pandémia, ktorá presunula žiakov a ľudí do domácnosti, odkiaľ musia dištančne študovať, resp. vykonávať povinný home office.

Veci sa rýchlo menia a asi nikto sa nepripravil dokonale na tento prechod. Uvedomujú si to aj hackeri, ktorí doslova nespia na vavrínoch ale roztočili inferno naplno. Veď len od začiatku pandémie vzrástol počet útokov o 300%. Asi ste  práci, či v škole nedostali školenie, ako bezpečne využívať PC techniku ak ste z domu.

Ako bezpečne pracovať z domu?
Ako bezpečne pracovať z domu?

Každých 39 sekúnd dochádza k hackerskému útoku. Každý tretí Američan, resp. Európan je počas roka postihnutý hackerským útokom. Príčinou sú predovšetkým slabé prihlasovacie mená a heslá, ktoré sa dajú ľahko prelomiť.

My vám dnes prezradíme ako čo najviac minimalizovať riziko, že práve váš počítač bude napadnutý, čo by mohlo byť veľmi finančne nepríjemné.

Silné heslá

Týmto je potrebné začať. Heslá ako „heslo123“, „heslo“, „nbusr123“ ( týmto pozdravujeme Národný bezpečnostný úrad, ktorý toto heslo používal s kľudom Angličana 5 rokov ) nie sú pre hackera žiadnou desaťtisícovou skladačkou Puzzle s motívom pšeničného poľa.

Použite čislice, veľké a malé písmená, rôzne znaky ako +()“*.

Heslo na wifi

Áno, aj wifi router sa dá hacknúť. Ak útočník prelomí heslo, môže napáchať viac škody ako líška v slepačom výbehu. Nikdy si nenechávajte na routri predvolené heslo ale hneď ho zmeňte.

Ako bezpečne pracovať z domu?
Ako bezpečne pracovať z domu?

Aktualizácie

Všetky programy a operačný systém, nehovoriac o antivírusovom programe by mali byť zaktualizované. Aktualizácie totiž plátajú aj bezpečnostné diery v programoch. Hackeri sú ako chobotnice v akváriu. Stačí otvor veľký ako hrdlo fľaše a sú fuč. Bezpečnostné diery fungujú rovnako.

Odhláste sa

Ak ste prácu alebo výučbu dokončili, odhláste sa. Dajte minimum času a priestoru narušiteľom, aby si mohli robiť svoju prácu…..teda no prácou by som to nenazval.

Jedným z najčastejších nedostatkov je starý operačný systém. Ten môže mať bezpečnostných dier ako ementál. Preto ponúkame zaujímavú službu – prechod na Windows 10, ktorý je aktuálne plne podporovaný Microsoftom. Cena služby je 29 €. My vyšleme ku vám nášho kuriéra, ktorý od vás stroj zoberie. My ho následne u nás preinštalujeme vďaka Majčimu a Bohušovi vrátane všetkých ovládačov. Po skončení procesu znovu vyšleme kuriéra ku vám. Dáta samozrejme nestratíte prechodom na Windows 10.

Stačí vyplniť kontaktný formulár a my sa ozveme

    Pridaj komentár