Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

Ako prebieha repas počítača alebo notebooku?

repas notebooku

Repasované počítače sú skvelým spôsobom, ako môžu jednotlivci aj firmy získať prístup k novej technológii a pritom zostať v rámci svojich rozpočtov. Nové počítače sú drahé, ale vedeli ste, že rovnako skvelý výkon môžete získať aj z repasovaného notebooku alebo PC?

Samotný proces prebieha v 5 fázach a my vám ich podrobne popíšeme

  1. Demontáž: Prvým krokom pri renovácii je rozloženie počítača a kontrola všetkých častí, či nie sú poškodené. Kontrolujú sa výstupy ako USB, konektory. Kontroluje sa samotné vnútro stroja, aby sa optickou a mechanickou kontrolou zistilo, či je niečo poškodené alebo chýba.
  2. Exteriér teda buď skriňa alebo samotné telo notebooku je vyčistený. Nálepky, stopy a prachové častice sa odstraňujú pomocou špeciálnych chemikálií, ktoré sú šetrné k povrchu ale dostatočne agresívne, aby odstránili všetky stopy po lepidle, či mastnotách.
  3. Vymazanie údajov:Všetky repasované počítače a notebooky majú údaje z hardvéru úplne vymazané. Takto sa zabráni prenosu citlivých informácií na ďalšieho vlastníka. Vymazanie údajov je iné ako obnovenie pôvodného nastavenia počítača. Cez nás si nikdy nekupujete repasovaný počítač, ktorý nebol odborne a najmä kompletne vymazaný.
  4. Opravy, výmena a opätovná montáž:Nie všetky použité počítače potrebujú opravu alebo výmenu. Ak však bol počítač predtým poškodený alebo v ňom chýbajú časti, tieto problémy sa vyriešia počas procesu repasácie. Všetky použité počítače sú znovu zostavené, pretože boli rozobraté na začiatku procesu kvôli hľadaniu problémov. Každý diel je starostlivo kontrolovaný a ak je zistená závada, je komponent vymenený.
  5. Testovanie a kontrola kvality:Pred opätovným predajom repasovaného počítača musí byť testovaná kvalita. Repasovaný počítač nie je použitý počítač, ktorý si kupujete na stránkach ako Bazoš alebo MarketPlace na Facebooku. Certifikované repasované počítače musia byť uvedené do pôvodného „nového“ stavu, zvnútra aj zvonka. Samozrejmosťou je mať na počítači alebo v notebooku nainštalovaný legálny operačný systém. Naša spoločnosť takmer všetky svoje produkty predáva s legálnym Windows 10 Pro.

repas notebooku

Pred samotným umiestnením na web náš kolega Majči ešte raz skontroluje konfiguráciu, deklarované parametre a podľa stavu modelu určí kategóriu kvality – A, A-, alebo B. Bežne vo svete existujú aj C kategórie, ktoré ale už nesú známky veľkého opotrebenia. Aj B produkt v našej ponuke je funkčne na 100% v poriadku. Jedná sa skôr o kozmetické vady, ktoré ale nebránia plnohodnotnému používaniu.

Dáte teda šancu repasu, alebo budete naďalej kupovať drahé a rokmi nepreverené modely? Rozhodnutie je na vás. Nižšie vám ponúkame prehľad produktov s REÁLNYMI fotkami, takže máte istotu, že vám príde to, čo si skutočne objednáte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *