repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
Ako rozšíriť/duplikovať obrazovku na displej tabletu, či Smartfónu?

Ako rozšíriť/duplikovať obrazovku na displej tabletu, či Smartfónu?

Celkom zaujímavá otázka, čo poviete? 🙂 Rozšírenie obrazovky alebo duplikovanie (klonovanie) obrazovky sa bežne využíva pri PowerPointovských prezentáciách a to v škole, v práci, alebo všade tam, kde je to potrebné. Rovnako sa využíva aj v práci, či dokonca doma – ten kto má k dispozícii 2 alebo viac LCD monitorov. Rozšírenie alebo duplikovanie obrazovky je používateľom známe „klasickým“ spôsobom pomocou VGA, DVI, či HDMI káblov. Stačí len zapojiť a upraviť nastavenia zobrazenia podľa potrieb. Ako je to s rozšírením/duplikovaním obrazovky na displej tabletu, či Smartfónu? Už ste o takom počuli?

Rozšírenie obrazovky na mobil, či tablet. Je to vôbec možné?

Verte tomu či nie, túto otázku sme si položili aj my. Pracujeme prevažne na notebookoch a rozmýšľali sme, že by bolo nepraktické na cestách nosiť so sebou LCD monitor pre lepšiu organizáciu práce na pracovnej ploche. No a potom nám svitlo 🙂 Veď predsa smartfón nosí so sebou každý z nás a poniektorí aj tablety :) Tak vlastne vznikla myšlienka rozšírenia obrazovky na smartfón. Prvou otázkou teda bolo, je to vôbec možné?

Ako rozšíriť/duplikovať obrazovku na displej tabletu, či Smartfónu?

A tak sme náš „nápad“ samozrejme „hodili“ do Googla a našlo nám nejaké výsledky zo zahraničných stránok. Niečo sme si o tom prečítali a vraj by to bolo možné cez určité aplikácie a to buď cez WiFi pripojenie alebo pripojenie pomocou USB kábla. Po niekoľko minútovom „Googlení“ sme našli aj konkrétny softvér, ktorý by to dokázal. Presuňme sa teda ďalej na sekciu „Čo mi k tomu treba?“.

Čo mi k tomu treba?

Softvér na rozšírenie obrazovky na displej tabletu, či smartfónu funguje na spôsobe server – klient. Ak máte napríklad notebook (notebook bude server) a chcete rozšíriť obrazovku na smartfón/tablet (smartfón bude klient), môžete vyskúšať nami odporúčané a vyskúšané softvérové riešenie s názvom Spacedesk. Viac info a inštalačky TU. Aký je postup? Jednoduchý:

  1. Nainštalujete Windowsácku Appku do počítača alebo notebooku, odkiaľ budete chcieť rozšíriť obrazovku
  2. Nainštalujete Android Appku z Google Play a v podstate je to hotové 🙂
  3. Podľa pokynov na obrazovkách dokončíte nastavenia

V našom prípade sme uvideli príklad pre Windows a Android. Vývojár softvéru Spacedesk uvádza aj ďalší softvér pre rôzne operačné systémy a to napríklad:

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Súhlasím so Zásadami spracovania a ochrany osobných údajov

Čo sa u nás najlepšie predáva?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *