Tipy a triky

Ako si vybrať notebook?

 

Na trhu je obrovské množstvo notebookov od pár stoviek € až po drahé kúsky, ktoré stoja aj 7000 €. Ako ale pre seba vybrať ten naj? Prečítaj si naše tipy a veríme, že ti tak pomôžeme vybrať ten najlepší.

Cena

Peniaze sú v tomto prípade na prvom mieste. Môže ťa upútať notebook, ktorý je skutočne „nadupaný“ ale jeho cenovka vás posadí do sedačky. Preto je potrebné si určiť, koľko peňazí chceš do toho investovať. V každej cenovej triede sa nachádzajú lepšie aj horšie kúsky. Výhodou repasovaných notebookov je práve cena, pritom kvalita a funkčnosť ostáva zachovaná. A druhá dôležitá vec – my predávame len kúsky určené pre väčšiu záťaž. Sú preverené časom, majú dobré odporúčania a státisíce spokojných používateľov po celom svete.

Na čo má notebook slúžiť

Ďalšia podstatná vec, ktorú by si mal zvážiť pri kúpe notebooku. Iné požiadavky bude mať študent na písanie práce a zábavu a iné programátor alebo grafik, pre ktorého je notebook pracovným nástrojom a vyžaduje skutočne plný a spoľahlivý výkon. Posúď, čo od svojho notebooku vyžaduješ a to ti uľahčí výber. A pomoc nájdeš aj u nás. Radi ti pomôžeme vybrať ten správny model, aby si zbytočne nepreplatil ale zároveň, aby notebook dokonale slúžil. Môžeš sa na nás obrátiť na našom chate, ktorý nájdeš v ľavom dolnom rohu našej stránky.

V sekcii kontakty nájdeš telefónne čísla alebo email na kolegov, ktorí ti radi pomôžu s výberom.

Bude sa prenášať alebo nie?

S narastajúcimi rozmermi notebooku sa samozrejme zvyšuje aj jeho váha. A to môže byť problém, ak sa rozhodneš s notebookom často cestovať a prenášať ho. Ideálnym spoločníkom na cesty sú 13 a 14“ modely, ktoré sú ľahké a spratné.

Náš tip
Pre „cestovateľov“ odporúčame modely vybavené podsvietenou klávesnicou.

Pri prenose navyše hrozia aj menšie, či väčšie udalosti, ktoré by mohli notebook poškodiť. Preto odporúčame siahnuť po odolnejších notebookov, ktoré majú šasi z hliníka alebo magnézia. Tieto vlastnosti nájdeš u notebookov Lenovo ThinkPad, HP Elitebook, či u vybraných modelov DELL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *