Tipy a triky

Ako spraviť z notebooku WiFi prístupový bod?

Predstavte si situáciu, že ste niekde “na kábli” – máme na mysli pripojenie na internet pomocou kabeláže (LAN kábel s konektorom RJ45). Rovnako si môžete predstaviť aj situáciu, že na notebooku máte dátové pripojenie k internetu (3G/4G LTE). Do tejto situácie si ďalej predstavte, že by ste potrebovali mať internet aj na vašom smartfóne (pokiaľ ho nemáte), alebo by ste internetové prepojenie radi zdieľali s priateľmi. Čo s tým?

Kde sa to hodí?

Poznáme zákazníkov, ktorí majú v kanceláriách len káblové pripojenie k internetu. Radi by si cez prestávky niečo popozerali na smartfóne, ale bez internetu im to nejde no a žiadnu “WiFinu” nemajú v dosahu. Na smartfónoch majú niektorí predplatené dátové pripojenie, iní využívajú bezplatné dátové pripojenie s minimálnou rýchlosťou prenosu. Tiež sa pýtate, prečo si “zbytočne” míňať drahocenné predplatené dáta, keď internetové pripojenie  “je tak blízko“?

Ako na to?

Táto téma zaujala aj nás. Jedna vec je istá. Na notebooku máme káblové internetové pripojenie. Môže notebook fungovať ako prístupový bod? Odpoveď znie: Áno!

Ako to už dnes zvykom býva, troch sme “googlili” a na zahraničných stránkach sme našli riešenie. Je viacero spôsobov, ako z notebooku spraviť prístupový bod. No nám sa najviac pozdávalo riešenie pomocou jednoduchého softvéru. Čo je to za softvér?

Ako spraviť z notebooku WiFi prístupový bod?

Tento jednoduchý softvér sa nazýva OSToto Hotspot. Stiahnete, nainštalujete, zadáte názov vášho prístupového bodu, heslo, zapnete a potom už sa rôznymi zariadeniami pripájate. Jedinou podmienkou je, že notebook musí disponovať WiFi kartou, ktorá, zjednodušene povedané, podporuje mód vytvorenia prístupového bodu. Vyskúšajte a uvidíte Nám to na repasovaných (obnovených) notebookoch Lenovo ThinkPad T410 a T520 fungovalo ako lusk 😉

Pozrite sa, čo naši zákazníci najčastejšie kupujú:

Podobné príspevky

Pridaj komentár