Tipy a triky

Aký by mal byť notebook na cesty?

Notebooky na cesty. Co by ste od nich mali očakávať

Je tu čas dovoleniek. Oproti minulosti so zmenami. Viac na Slovensku na chatách ako pri mori. S rozvojom smartfónov si notebook na dovolenku berie stále menej ľudí.

Treba povedať, že málokto si kupuje notebook cielene na dovolenku. Výhody cestovných notebookov ale oceníte počas celého roka.

Pamätám si, ako som si za našetrené peniaze z brigády v Nórsku kúpil 17″ notebook.
Moje nadšenie schladlo vždy, keď som ho musel prenášať na internát.

Váha je podstatná pri cestovných notebookoch. Ale nie je to jediný faktor.

Dnes vám prezradíme, čo by ste mali očakávať od notebooku, ktorý viac, či menej často prenášate z miesta na miesto a je jedno, či sa zrovna jedná o dovolenku.

notebooky na cesty - co by mali mat

TIP PRE VÁS 
Váha notebooku pre cesty by nemala prekročiť 2 kg. Ideálne okolo 1,5 kg. Túto podmienku spĺňajú modely s 12,5″, 13,3″ a 14″ displejom. Pri repasovaných notebookoch sledujeme aj výdrž baterky. Odporúčame poškuľovať po tých, ktoré majú označenie NB ( nová baterka ) alebo VD ( veľmi dobrá ), ktorá má výdrž viac ako 70 minút. Na cesty je vhodný matný displej. Môže byť aj lesklý ale musí mať vysoký kontrast. Takmer nevyhnutnosťou je IPS displej. Vďaka nemu sa na obrazovku môžete pozerať z viacerých uhlov a farby sa neskresľujú. Kvôli prenášaniu a vyššiemu riziku pádu je najlepšie voliť notebooky s kovovou konštrukciou, aby ste zabezpečili ochranu dát a notebooku”

Pridaj komentár