Tipy a triky

Aký je váš obľúbený multimediálny prehrávač? :) U nás je to VLC Media Player

Aký typ multimediálneho prehrávača máme na mysli? Pretože dnes môžu byť multimediálne prehrávače aj hardvérové. My máme teraz na mysli softvérový multimediálny prehrávač. Je to softvér na prehrávanie multimediálnych súborov – audio a video súbory. Aký multimediálny prehrávač používate vy?

Rôzne požiadavky používateľov – ktorý je ten najlepší?

Používatelia od multimediálneho prehrávača očakávajú, že im prehrá všetky typy audio a video súborov, ktoré majú k dispozícii. Samozrejmosťou sú základné kontajnery súborov ako MP3, MP4, AVI, MPG, … . Niekedy sa vyskytne aj audio súbor typu FLAC, či dnes populárne video, zabalené v súbore MKV. Od dobrého prehrávača očakávame, že nám bez akýchkoľvek prekážok pohodlne umožní vychutnať si obsah týchto súborov. Nikomu sa nechce riešiť to, ako si nastaviť titulky, či vybrať správnu audio stopu. Dostupné možnosti musia byť prehľadne k dispozícii.

U nás vyhráva VLC Media Player

Jeho nespornou výhodou je, že je voľne šíriteľný a podporuje azda všetky typy súborov. Netreba ani nič dodatočne inštalovať. Väčšina softvérových portálov ho dokonca hodnotí ako jedným z najpoužívanejších multimediálnych prehrávačov.

Okrem štandardného prehrávania podporuje aj prehrávanie rôznych streamovacích protokolov. Je používateľsky veľmi príjemný, rýchly a zároveň nenáročný na hardvér.

VLC Media Player si môžete stiahnuť úplne zdarma z oficiálneho zdroja TU.

Pozri si naše aktuálne tipy a vyber si:

Podobné príspevky

Pridaj komentár