Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

Čo by ste mali vedieť o HP notebookoch

co by ste mali vediet o notebookoch HP

Už 81 rokov je na svete spoločnosť Hewlett Packard. Narodila sa v Kalifornii v garáži ( ako kopu ďalších technologických gigantov ). Inak aj Zebracomp začínala v garáži. Náhoda? Nemyslím.

Názov firmy je odvodený od „otcov zakladateľov“. Ale prečo je prvý Hewlett a nie Packard? Keďže sa nešli dohodnúť, jednoducho si hodili mincou. Vyhral Hewlett, zjavne.

Ich prvý stolový počítač firma nazvala “stolová kalkulačka”. Mal výkon 4kb, ktorý sa mohol rozšíriť na 32kb. Proste šupa. Chceli sa tak vyhnúť zámene názvu s IBM, ktorá názov stolový počítač zaviedla. Vyhral IBM, zjavne.

V IT komunite koluje nepekný žart, že HP je skratka slov Hádam Pôjde.

Sú to ale špičkoví výrobcovia počítačov, serverov, či tlačiarní.

Keby bol totiž HP štátom, tak by bol na 56. mieste z hľadiska HDP tesne za Peru.

Apple by bez HP neexistoval. Keď mal Steve Jobs 12 rokov, chcel zostaviť vysokofrekvenčný počítač, ale chýbali mu zdroje. Namiesto toho, aby Jobs požiadal o pomoc svojich rodičov, vyhľadal Billa Hewletta, vtedajšieho výkonného riaditeľa spoločnosti HP, a napísal mu list, v ktorom ho požiadal o pomoc. Bill bol taký ohromený, že dal Jobsovi letnú brigádu. Keby Bill nedal Jobsovi tú prvú stáž, Jobs by sa nikdy nevyvíjal  a Apple by pravdepodobne tiež neexistoval.

Aktuálne má HP zastúpenie v 170 krajinách sveta a ich produkty využíva využíva 1 miliarda ľudí.

HP je jednotkou na svete, čo sa týka predaných notebookov ale v tesnom závese majú Lenovo. Podiel majú viac ako 26% alebo inak povedané, každý štvrtý notebook je od tohto amerického giganta.

Bolo by teda nelogické, aby sme repasované notebooky HP nemali aj my v ponuke. Zväčša u nás nájdete svojho času 2 najvyššie biznisové modelové rady – EliteBookProBook.

Elitebooky uzreli svetlo sveta v roku 2008. Jeho priamymi konkurentami sú Lenovo ThinkPad, Acer Travelmate, Dell Latitude a Precision, či Toshiba Portege.

Rad HP EliteBook je navrhnutý tak, aby spĺňal vojenské štandardy MIL-STD-810 týkajúce sa spoľahlivosti a výkonu v extrémnych podmienkach, najmä pokiaľ ide o teplotu, nadmorskú výšku, vlhkosť, prach, otrasy a vibrácie. Notebooky majú telo z horčíkovej zliatiny, eloxovaným hliníkovým vekom a opierkami dlaní, klávesnicou odolnou voči poliatiu, a taktiež aktívnou ochranou pevného disku pri náhodných pádoch.

Keby ste boli jednotka na trhu napr. v pečení kváskového chleba a mali silnú konkurenciu, ktorá sa vylepšuje, dali by ste do svojho chlebíka droždie a múku pochybného pôvodu? Asi nie.

A o tom je aj prístup HP k svojim biznisovým radám Elitebook a Probook. Tu sa chyby neodpúšťajú. Preto ich notebooky sú zhmotnením toho najlepšieho, čo mali k dispozícii, aby si zachovali náskok pre ostatnými. Chcete teda najvyššie a preverené biznisové rady od jednotky na trhu? Tak si poďte vybrať

Pridaj komentár