Tipy a triky

ESET – Family Security pack, Internet Security, NOD32 Antivirus alebo Smart Security Premium? :)

Riešenia ESET sú známe svojimi nízkymi nárokmi na systém, vďaka čomu vás chránia bez toho, aby vás spomaľovali. Cieľom spoločnosti ESET je chrániť vaše počítače a zariadenia, cenné rodinné fotky a údaje či know-how vašej firmy. Produkty ESET ako jediné získali 100 ocenení VB100.

Z histórie

V roku 1987 dvaja mladí nadšenci do programovania, Peter Paško a Miroslav Trnka, objavili jeden z prvých počítačových vírusov na svete. Nazvali ho „Vienna“ a napísali program na jeho detekciu. Rýchlo nasledovali ďalšie objavené vírusy, čím vznikol nápad vytvoriť univerzálne softvérové riešenie na obranu pred týmito relatívne neznámymi počítačovými hrozbami. Práve preto Peter Paško a Miroslav Trnka spoločne naprogramovali prvý softvér NOD. Keďže súkromné podnikanie bolo počas komunizmu zakázané, až v roku 1992 sa Miroslavovi a Petrovi spolu s ich priateľom Rudolfom Hrubým podarilo založiť spoločnosť ESET ako súkromnú spoločnosť s ručeným obmedzeným.

Čo je to vlastne internet? Aké sú jeho nástrahy?

Napadlo vám niekedy sa spýtať „čo je to internet“? Internet je celosvetová počítačová sieť. Keď máme počítač alebo notebook sám o sebe, je to fajn. Pripojením sa na celosvetovú sieť (internet) sa nám otvárajú úplne nové a úžasné možnosti. Ide hlavne o komunikáciu – prijímanie a odosielanie informácií.

Každý z nás pozná hodnotu internetu. Internet nás vie zabaviť, ale hlavne napomôcť v pracovnej oblasti. Napriek svojim všetkých známym výhodám, na internete číhajú rôzne nástrahy. Tieto nástrahy nás v najhoršom prípade môžu obrať o peniaze (ukradnuté bankové prístupy a podobne) a o cenné informácie. Veríme, že sa vám nič podobné ešte nestalo.

ESET - Family Security pack, Internet Security, NOD32 Antivirus alebo Smart Security Premium? :)

Designed by Katemangostar / Freepik

Čo je to vlastne antivírus?

Antivírus je počítačový program (softvér), ktorý identifikuje a eliminuje škodlivý softvér a možné hrozby z internetu. Nepoznáme človeka, ktorému by pri používaní počítačov nevyskočila hláška o prítomnosti vírusu – škodlivého softvéru. Antivírus tieto hrozby eliminuje. No predstavte si, keby ste antivírus nemali, koľkým nebezpečným hrozbám by ste boli vystavený.

Naše odporúčanie?

Existuje mnoho antivírusových riešení. Niektoré antivírusové riešenia sú dostupné aj zadarmo. Otázkou je ich úroveň zabezpečenia. Niekto by mohol namietať, že je zbytočné platiť za nejaké antivírusové riešenie. To už je samozrejme na vás. Naše odporúčanie je zakúpiť si jednu z dostupných licencií ESET. Prečo?

  1. Získate zaručenú ochranu proti možným nástrahám internetu a lokálnym vírusom.
  2. Z platených licencií má človek oveľa lepší pocit a úžitok. Veci zadarmo nikdy nedosiahnu takej kvality a pri ochrane vašich osobných informácií by ste rozhodne nemali riskovať.

Podobné príspevky

Pridaj komentár