repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
Luxusný businessmann Dell Latitude e6520

Luxusný businessmann Dell Latitude e6520

Profesionálny notebook s telom z ušľachtilých materiálov a množstvom vylepšení pre mobilitu a pohodlnú prácu je tento Dell rady Latitude. S procesorom Intel Core i5, integrovanou grafickou kartou, matným 15,6” displejom a dvojročnou zárukou ide o notebook pre firemné využite s dostatkom výkonu, možnosťou dockingu a elegantným dizajnom. Za značku Dell sa platí. Cena základného modelu začína niekde okolo 1200 €. Ten istý stroj teraz kúpite v eko programe ZEBRA za menej ako polovicu.

dell_latitude_e6520_8

Dell sa dlho vyhýbal bežnej distribučnej sieti a jeho zákazníci boli takmer výhradne firmy a podniky. Je teda jasné, že business notebooky majú naozaj vyšperkované. A i samotná rada Latitude má dlhú históriu, pre mňa bol jeden z Latitude modelov ešte s Pentiom prvej generácie verným spoločníkom na VŠ. Čas však beží rýchlym krokom a vtedajšia čierna hranatá tehla už s dnešným modelom mnoho spoločného nemá.

dell_latitude_e6520_10 dell_latitude_e6520_5
Napriek tomu sa Dell vo svojej nejdellovatejšej rade nebojí kombinácie tmavej a svetlo kovovej farby, že ide o profesionálny notebook poznáme na prvý pohľad, a dokonca i keď na notebooku nie je umiestnená cenovka. Pomerne ostro rezané rysy jasne ukazujú, ako si obvykle dizajnéri predstavujú solídnosť a sebaistotu, pretože taký majú byť idealizovaný užívatelia tohto modelu a taký je i on sám. Šasi je nad mieru pevné a odolá nejednej výzve behom svojho mobilného života. Stará sa o to kombinácia materiálov nazývaných Tri-Metal. V skutku na notebooku nájdete tri rôzne kovové zliatiny. Veko notebooku je z brúseného na čierno eloxovaného hliníku (elox je povrchová úprava na báze oxidov hliníka, ktoré zvyšujú povrchovú tvrdosť a korozivzdornosť). Pánty sú z nerezovej ocele a vo vnútri tela je horčíkový rám dodávajúc celému telu potrebnú tuhosť. Plasty sú čierne, s matným „práškovým“ povrchom, ktorý má lepšie odolávať poškrabaniu. Oproti Apple-ovskému hlinníkovému unibody lepšie tlmí vibrácie a neprenáša teplo. Jednoznačne teda môžem zhrnúť, že kvalitné materiály, najmä hliník na veku, dodávajú strohému dizajnu na pôsobivosti a notebook neurobí hanbu ani na stoloch vysokých manažérov.

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Súhlasím so Zásadami spracovania a ochrany osobných údajov

Pozrite sa, aká je najpredávanejšia repasovaná technika:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *