Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

Luxusný businessmann Dell Latitude e6520

Profesionálny notebook s telom z ušľachtilých materiálov a množstvom vylepšení pre mobilitu a pohodlnú prácu je tento Dell rady Latitude. S procesorom Intel Core i5, integrovanou grafickou kartou, matným 15,6” displejom a dvojročnou zárukou ide o notebook pre firemné využite s dostatkom výkonu, možnosťou dockingu a elegantným dizajnom. Za značku Dell sa platí. Cena základného modelu začína niekde okolo 1200 €. Ten istý stroj teraz kúpite v eko programe ZEBRA za menej ako polovicu.

dell_latitude_e6520_8

Dell sa dlho vyhýbal bežnej distribučnej sieti a jeho zákazníci boli takmer výhradne firmy a podniky. Je teda jasné, že business notebooky majú naozaj vyšperkované. A i samotná rada Latitude má dlhú históriu, pre mňa bol jeden z Latitude modelov ešte s Pentiom prvej generácie verným spoločníkom na vysokej škole. Čas však beží rýchlym krokom a vtedajšia čierna hranatá tehla už s dnešným modelom mnoho spoločného nemá.

dell_latitude_e6520_10 dell_latitude_e6520_5
Napriek tomu sa Dell vo svojej nejdellovatejšej rade nebojí kombinácie tmavej a svetlo kovovej farby, že ide o profesionálny notebook poznáme na prvý pohľad, a dokonca i keď na notebooku nie je umiestnená cenovka. Pomerne ostro rezané rysy jasne ukazujú, ako si obvykle dizajnéri predstavujú solídnosť a sebaistotu, pretože taký majú byť idealizovaný užívatelia tohto modelu a taký je i on sám. Šasi je nad mieru pevné a odolá nejednej výzve behom svojho mobilného života. Stará sa o to kombinácia materiálov nazývaných Tri-Metal. V skutku na notebooku nájdete tri rôzne kovové zliatiny. Veko notebooku je z brúseného na čierno eloxovaného hliníku (elox je povrchová úprava na báze oxidov hliníka, ktoré zvyšujú povrchovú tvrdosť a korozivzdornosť). Pánty sú z nerezovej ocele a vo vnútri tela je horčíkový rám dodávajúc celému telu potrebnú tuhosť. Plasty sú čierne, s matným „práškovým“ povrchom, ktorý má lepšie odolávať poškrabaniu. Oproti Apple-ovskému hlinníkovému unibody lepšie tlmí vibrácie a neprenáša teplo. Jednoznačne teda môžem zhrnúť, že kvalitné materiály, najmä hliník na veku, dodávajú strohému dizajnu na pôsobivosti a notebook neurobí hanbu ani na stoloch vysokých manažérov.

obnovený notebook

Mobilita 15” prístroja nikdy nemôže byť taká, ako je pri mini notebookoch, ale výrobca sa v našom prípade snažil a napriek tomu, že rozmery notebooku sú 15,6“, hmotnosť je na dobrej úrovni a telo z kvalitných materiálov znesie veľa cestovného namáhania bez ohrozenia vašich dát. Rozmery šasi sú 384 x 258 x 28,3 – 34,2 mm, hmotnosť výrobca uvádza od 2,5 kg, čo je určite veľmi dobrý výsledok, ktorý minimalizuje námahu s prenášaním.
Displej je širokouhlý, má teda uhlopriečku obvyklých 15,6”, rozlíšenie HD (1366×768px) a matný (Anti-Glare) povrch. Zaujímavosťou je i fakt, že okolo vnútornej strany šasi i displeja je nenápadné tesnenie, ktoré pri zavretí notebooku chráni displej i vnútorné časti počítača proti náhodnému poliatiu, proti menšiemu množstvu kvapaliny je odolná aj klávesnica s numerickým blokom. O polohovanie kurzoru sa nestará len bežný dvoj klávesový touchapad, ale aj touchstick s vlastnou sadou kláves.
Notebook je osadený procesorom Intel Core i5 2430M (2,5 GHz, 3 MB L3 cache, DMI) vyrobené 32nm procesom a integrovanou grafikou Intel HD 3000. Čipsety H67 sú samozrejme z revízie B3, teda bez poruchy radičov. Notebook je dodávaný s 4 GB DDR3-1333 RAM.
Hard disk má kapacitu 320 GB ale radi a ochotne vám ho osadíme rýchlym SSD diskom. O čítanie optických médií sa stará Super Multi DVD napaľovačka.dell_latitude_e6520_14
O konektivitu sa stará Wi-Fi karta Centrino od Intelu s podporou štandardov a/b/g/n, Bluetooth adaptér a gigabitový Ethernet, digitálny bezdrátový modem (HSPA) a adaptér GPS. Po bokoch notebooku sú umiestnené štyri USB konektory, z ktorých jeden je kombinovaný s eSATA, konektor pre stereosluchátka a mikrofon, VGA a HDMI konektory, čítačka pamäťových kariet, slot pre ExpressCard /54. O zabezpečenie sa vedľa zdierky pre zámok Kensington starajú čítačky čipových kariet a otlačkov prstov. Nutnosťou je aj webkamera s mikrofónom. Pre dokonalé firemné nasadenie pochopiteľne nechýba ani dokovací konektor. Notebook je dodávaný s operačným systémom Windows10 Professional 64 bit.

Pozrite sa na naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár