Tipy a triky

Mini PC – veľký výkon v malom tele

mini pc výhody

Keď si kúpite mini PC, dostanete iba mini PC, nič viac, nič menej. Je potrebné si kúpiť klávesnicu, myš, monitor, ktorý je pripojiteľný do slotov. Ak chcete počúvať hudbu alebo viesť videokonferenčný hovor, reproduktory budete musieť pripojiť tiež.

Skontrolujte si pred kúpou mini PC, aké má možnosti pripojenia monitora. V mnohých prípadoch sa jedná o HDMI alebo mini HDMI konektory, prípadne starší VGA konektor. Ak váš monitor nemá port HDMI, budete potrebovať prevodník HDMI-na-DVI.

Mini PC podporuje klávesnice a myši s USB koncovkou alebo Bluetooth pripojením. Keďže mini PC naozaj neoplývajú obrovským množstvom portov, je dobré sa poobzerať po bluetoothových klávesniciach a myškách a vy tam získate k dobru USB slot.

Napriek malej veľkosti je možnosť rozšírenia kapacity RAM aj SSD. Do miniPC sa zväčša dávajú notebookové RAM-ky, lebo sú vo svojej podstate menšie. Cenový rozdiel medzi nimi nie je vôbec priepastný, takže sa nebojte upgrade-nuť svoj miniPC dodatočnou RAM-kou. Nič tým nepokazíte.

Inak videli ste už najmenší počítač na svete? ( porovnanie so zrnkom ryže )

najmenší PC na svete

Pred zakúpením pamäte RAM pre mini PC tiež skontrolujte, koľko má v sebe slotov DIMM. Väčšina mini počítačov je dodávaná s dvoma slotmi, existujú však niektoré, ktoré podporujú iba jeden slot.

Mini PC používajú rovnaké procesory ako notebooky.

Do mini PC sa zvyčajne dávajú procesory Intel Core ( i3 až i7 ) alebo procesory od AMD. Aj keď AMD vykazujú pri hraní lepšie výsledky, miniPC vskutku nie sú stavané na hardcore hranie. To ale ani nie je ich hlavným poslaním.

Veľkou výhodou je spratnosť týchto modelov. Sú tak maličké, že sa bežne inštalujú zo zadnej strany monitora alebo televízora. Dajte si ale pozor pri kúpe miniPC na jeho rozmery, pretože medzi stenou a napr. monitorom musí byť dostačujúci priestor.

Podobné príspevky

Pridaj komentár