Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

5 vecí, ktoré si všímať pri výbere notebooku

Notebook či počítač sú našou každodennou súčasťou. Na trhu je ich nespočetné množstvo. Rôzne značky, veľkosti, konfigurácie a aby toho nebolo málo, všetko aspoň v štyroch farbách.

… už si len vybrať,                 … lenže ako?

Čo si všímať? Čo je dôležité a čo je nepodstatné?

Toto sú otázky, ktoré je dobré si pri kúpe položiť, aby sme boli so svojim výberom spokojný.

Kto tvrdí, že dnešná technika zvláda všetko a tým sa aj riadi pri nákupe, môže neskôr zažiť sklamanie.

Práve dobrý výber zariadenia rozhoduje o tom, ako sa nám s ním bude pracovať a ako budeme spokojní.

Čo by sme teda pri výbere mali brať do úvahy?

obnovený notebook

  1. Účel

za ktorým si notebook vyberáme. Z pohľadu používania sa dajú notebooky rozdeliť na domáce, kancelárske, cestovné, odolné či herné. Samozrejme, tých kategórií sa dá zadefinovať aj viac, ale pre orientáciu pri výbere je takéto triedenie postačujúce.

Prirodzene toto je o parametroch, ktoré musí obnovený notebook spĺňať, aby patril do tej, či onej skupiny. Samozrejme nie všetci majú čas študovať počítačové novinky a byť na slovo vzatý IT odborníci.

V niektorý obchodoch sa zorientujete napríklad aj podľa takýchto piktogramov, ktoré podľa parametrov predurčujú kde je možné daný model využiť. Samozrejme je to len predbežná orientácia a konkrétnu konfiguráciu vždy odporúčam konzultovať s predajcom.

obnovený notebook repasovaný notebook obnovený notebook repasovany notebook

 

 

 

 

 

  1. Veľkosť

je pri notebooku rovnako veľmi dôležitá. Má totiž priami vplyv na použitie a užívateľský komfort. Na jednej strane veľkosť zobrazovacej plochy, na strane druhej hmotnosť a spratnosť. Tu je dobre opäť sa oprieť o účel, na ktorý bude váš nový notebook slúžiť.

Ak ho budete často premiestňovať odporúčam ísť do menších uhlopriečok. Ako ideálne mobilné notebooky sa osvedčili 12“-14“ uhlopriečky. Na domáce a kancelárske účely odporúčam siahnuť po 14“ – 15,6“ strojoch. Pokiaľ hodláte notebook využívať na multimédia, hry a zábavu bez potreby častého prenášania s kľudom siahnite po uhlopriečkach 15,6“ až 18“ či dokonca 20“. Samozrejme, neraz sa stáva že spôsob používania sa neustále mení alebo má notebook k dispozícii viac užívateľov. Vtedy je vhodné zvoliť univerzálny rozmer 14“-15“ a pre prípad potreby väčšej zobrazovacej plochy využiť prídavný LCD monitor.

 

  1. Materiály

    repasovaný notebook

Dnešné notebooky sú vyrábané v širokom spektre materiálov. Od najlacnejších notebookov vyrobených z plastu až po luxusné Luvaglio mašiny z diamantov, zlata a kože. Informujte sa z čoho je váš kandidát vyrobený preto, že voľba materiálov má priamy vplyv  na odolnosť a životnosť notebooku. Podstatné je, aby mechanicky namáhané diely ako pánty, rám displeja a nosná konštrukcia boli prispôsobené štýlu, akým budete notebook používať. Aktívneho užívateľa, ktorý často mení miesto kde svoj notebook používa budú zaujímať pevné a odolné konštrukcie. Užívateľ, ktorý má notebook na stabilnom mieste a len sporadicky premiestňuje v rámci svojho obydlia, či pracoviska môže celé roky využívať notebook z bežných plastových konštrukcií bez toho, aby zaznamenal nejaké negatívne zmeny na exteriéri notebooku.

 

 

  1. Kapacita

    obnoveny notebook

alebo veľkosť úložiska je tiež podstatným parametrom a to aj v dnešnej dobe cloudu. Veľkosť disku si vyberte podľa svojich zvykov. Pokiaľ veľa ukladáte a máte veci radi pri sebe na jednom mieste zvoľte si notebook s väčším HDD napríklad 1TB je dnes bežne k dispozícii. Ak si potrpíte skôr na rýchlosť a mobilitu uvažujte repasovany notebooko SSD, ktoré má zväčša menšiu kapacitu, no ponúka rýchlejšiu odozvu v porovnaní s klasickým diskom. Takýto disk je zároveň aj menej citlivý na nárazy, nakoľko nemá žiadne pohyblivé časti.

Dodatočný úložný priestor môžete riešiť aj externými diskami. Tie sú k dispozícii v najrôznejších kapacitách a sú plne kompatibilné so všetkými bežne predávanými počítačmi.

 

 

  1. Nový alebo radšej obnovený notebook?

V dnešnej dobe máme na výber, či budeme využívať notebook nový priamo z výroby alebo výrobcom obnovený notebook. O tom, čo to je výrobcom obnovený notebook sme sa bavili v predošlom článku. Pri tomto výbere je dobré zvážiť tento pomer:

kvalita / cena

či dokonca tento:

 

                                  kvalita / cena / spoľahlivosť / dizajn

 

Z vlastnej skúsenosti, ako aj zo skúseností mojich zákazníkov viem, že  výrazne navrch majú obnovené notebooky.

Tu je prehľad niektorých parametrov, ktoré moji zákazníci považujú za dôležité

 

nový obnovený

výkon

tick tick
záruka 2 roky tick tick

dizajn

tick tick

batéria

tick tick
servis a podpora tick tick
cena x tick
eko x tick

 

Toto sú tie najzákladnejšie body ako si vybrať vhodný notebook. Každý užívateľ má  individuálne požiadavky a potreby a pokiaľ si nie ste stopercentne istý odporúčam svoj výber ešte konzultovať s predajcom.

 

Pokiaľ Vás tento článok zaujal či dokonca pomohol, sme veľmi radi. Prípadne si prečítajte ďalšie naše články.

5 vecí, ktoré si všímať pri výbere notebooku

Pozrite sa na naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár