Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

Obnovené počítače a čo od nich čakať ?

Drvivá väčšina aktívnych ľudí dnes používa počítač, notebook či tablet. Asi mi dáte za pravdu keď poviem, že už od útleho detstva. Stali sa súčasťou nášho každodenného života. Preto by som sa s Vami rád podelil o dôvody, ktoré ma ako obchodníka viedli k prechodu od predaja nových počítačov na obnovené.

renew

S pojmom obnovená technika ste sa už určite stretli. Čo to vlastne je, prečo a ako vzniká?

Denne sa vo svete vyprodukuje obrovské množstvo počítačov, ktoré slúžia svojmu účelu a skôr či neskôr sú nahradené inými. Dôvody sú rôzne. Raz je to predpis či nariadenie, inokedy zmena potrieb užívateľov, obchodný zámer či iný dôvod. Výsledok je vždy rovnaký – nová technika šup do budovy – pôvodná z budovy von. A čo teraz s ňou?

Riešenie je prosté.

Určité percento končí na triediacich linkách spoločností spracovávajúcich elektroodpad. Keďže rýchlosť nahrádzania pôvodných počítačov za nové má stúpajúci charakter vačšia časť je po technickej stránke vporiadku.

Tieto kusy putujú späť k ich výrobcom kde sú obnovené. Technika je vyčistená, otestovaná, opotrebované diely vymenené za nové. Takto obnovený stroj je na nerozoznanie od nového kusu. A to najmä svojou životnosťou nakoľko do programu obnovy techniky sú zaradené iba takzvané HIGH END alebo Business class produkty, ktoré sa od bežných počítačov odlišujú kvalitou spracovania a majú dlhšiu životnosť.storage

V skratke sa teda dá povedať, že sú to značkové počítače a notebooky od popredných výrobcov, známych kvalitou a spoľahlivosťou, ktoré už boli používané vo veľkých firmách (nadnárodné korporácie, banky, poisťovne, veľké inštitúcie, leasingové spoločnosti a pod.)

Ako je to však so zárukou na takéto počítače?

Nie sú takéto počítače poruchovejšie? Ako obchodník predávajúci obnovenú techniku a zároveň ako aj jej užívateľ Vám môžem potvrdiť, že chybovosť je naozaj veľmi nízka. Štatisticky sa pohybuje len niekde okolo 0,72 %.  Možno sa to zdá zvláštne no treba si uvedomiť, že táto technika je už odskúšaná a výrobnou linkou prešla dva krát. A práve preto sú obnovené notebooky dodávané s dvojročnou zárukou ako je pri nových produktoch. Ba čo viac je možné ju predĺžiť na 3 – 4 roky.

A aké je jej využitie? Rovnako ako u nových počítačov závisí od konfigurácie a výkonu konkrétneho modelu. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že takáto technika je vhodná do produkčného prostredia, škôl, úradov a samozrejme aj domácností. Inými slovami kancelárske práce napr. s balíkom Microsoft Office, na surfovanie po internete, zahratie hier, pozretie filmu, či videa.

A aké výhody ponúka obnovená technika?

Nepochybne výraznou výhodou je pomer kvalita vs. cena. Inak povedané na to aby ste si pigikúpili kvalitný a výkonný notebook ( počítač ) neminiete veľa peňazí.

 

Tak napríklad manažérske notebooky výrobcov ako je Lenovo, Dell či HP v bežnej trhovej cene tisíc eur kúpite niekde okolo dvoch stovák  a to s rovnakou alebo lepšou zárukou ako na nový.

 

 

 

Druhou a pre mnohých rovnako dôležitou výhodou je minimalizácia dopadu výroby na životné prostredie. V dnešnej dobe plytvania a “horúcich ihiel” nám používanie  obnovených notebookov a počítačov dáva možnosť ako byť zodpovednejší voči svojmu okoliu. Súčasnému aj budúcemu.

 

Náš trh nám dáva možnosť rozhodnúť sa pre obnovenú techniku a ZEBRA vznikla aby túto myšlienku podporila. Budeme radi ak sa zapojíte aj VY, lebo nakupovaním obnovenej techniky robíte svet lepším miestom pre život.

 

plant

Pozrite sa na naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár