Odporúčania

Poznáte výhody interaktívnych tabúľ?

vyhody interaktivnych tabul

Interaktívne tabule predstavujú nový smer učenia. Takmer povinná výbava napr. v USA alebo Anglicku si postupne nachádza cestu aj do učební na slovenských školách.

Interaktívne tabule prinášajú tak výhody pre žiakov ako aj pre učiteľov, a preto vám ich dnes predstavíme.

Zvyšujú študijné skúsenosti žiakov a študentov

Vďaka tabuliam sa výrazne uľahčuje aj diferencované učenie, pretože učitelia sú schopní prispôsobiť sa rôznym štýlom učenia . „Vizuálni študenti“ sú schopní pozorovať tabuľu, zatiaľ čo iní študenti sa môžu učiť dotykom na tabuľu. Možnosť dotykovej obrazovky umožňuje učiteľom spúšťať programy klepnutím prsta.

Učenie je omnoho kreatívnejšie a pre mnohých študentov je učenie zábavnejšie ako kedykoľvek predtým.

Interaktivita

Asi najväčšou výhodou  smart tabúľ  je ich interaktívna schopnosť. Študenti sa najlepšie učia, keď sú plne zapojení do výučby. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je praktické učenie.

Sú nízkoúdržbové

Interaktívne tabule sa používajú veľmi ľahko a vyžadujú minimálnu údržbu. Tabule nepoužívajú kriedu; používate iba prst alebo špeciálne pero. Tiež zistíte, že sa veľmi ľahko čistia.

Sú ekologické

Ak hľadáte „zelenú cestu“, tento bod vás zaujme. Interaktívne tabule sú ekologické, pretože eliminujú potrebu papiera. Nebude potrebné kopírovať a tlačiť sadu papierov. Tieto interaktívne tabule pomôžu životnému prostrediu eliminovať tony a tony papiera a atramentu.

Nielen pripojený notebook

Notebook nie je to jediné, čo viete na interaktívnu tabuľu pripojiť. Vďaka konektorom si môžete zvoliť mikroskop, fotoaparát, či videokameru a priamo z nich poskytnúť žiakom učebnú látku. Už žiadne kolovanie obrázkov po triede, ako tomu bolo za mojich mladých čias.

Úspora času

Za ten istý čas viete študentom podať viac informácií. Interaktívna tabuľa navyše udrží pozornosť žiaka omnoho dlhšie ako klasická tabuľa. Vy tak za rovnaký čas vysvetlíte viac učiva, navyše omnoho pútavejšou formou. A to už nehovoríme o čase strávenom mazaním tabule a podobnými zbytočnými prestojmi.

Distančná výučba

Interaktívna tabuľa je vhodná aj pri distančnom vzdelávaní. Učiteľ môže priamo zazdieľať plochu tabule a vysvetľovať učivo. Samozrejmosťou je možnosť písania, či zvýrazňovania.

Podobné príspevky

Pridaj komentár