Články o repasovaných notebookoch a počítačoch

Prečo som si kúpil repasovaný notebook?

V priebehu niekoľkých rokov som mal v rukách niekoľko notebookov. Prečo som sa nakoniec rozhodol kúpiť práve repasovaný notebook? Spočiatku som na notebook kládol hlavne nároky také, aby „potiahol“ aj nejaké novšie hry. Mal by pekne vyzerať a aj niečo vydržať (mám na mysli mechanickú odolnosť, aby sa mu pri prenášaní nič nestalo).

Z môjho prvého notebooku som sa veľmi tešil. Bola to značka MSI, presný model si už nepamätám. Jedného dňa sme na vysokoškolskom internáte na jednej izbe usporiadali hernú LAN párty. Boli sme zosieťovaní tak, že okolo mňa sa tiahlo niekoľko káblov. Keď mi bolo treba ísť v hernom zápale súrne na WC, notebook som položil na posteľ. Vstal som sa netušil som, že mám okolo nohy omotaný LAN kábel. Ako som spravil krok, omotaný kábel bol zapojený do LAN konektora na mojom notebooku a zrazilo ho to na zem. Veľmi som sa vyľakal, notebook som zodvihol a pozrel sa, či je všetko v poriadku. Aj sa tak zdalo, všetko bežalo ako má. Len keď som sa vrátil z WCka, pozerám a na displeji svieti hláška na infarkt: HDD read error. Hneď mi bolo jasné, že je po disku a po všetkých uložených dátach. Žiadna záloha a vtedy neboli rozšírené ani cloudové úložiská. Teraz mám repasovaný notebook Lenovo Thinkpad. Konkrétne model T520. Má ochranu pred pádom a keď mi aj zapnutý padol, tento bezpečnostný systém „odstavil“ pevný disk do bezpečného stavu a tak sa mu nič nestalo. A ani dátam. Nie že by som bol nejaký sadista a mal radosť z hádzania notebookov o zem 😀 Človek nikdy nevie, ako aj v mojom prípade, kedy môže nastať nejaká nehoda.

Prečo som si kúpil repasovaný notebook?

O repasovaných notebookoch som sa ešte pred jeho kúpou dočítal, že sú to spravidla vysoké modelové business rady. Vraj majú dlhšiu životnosť a sú odolnejšie pri prenášaní a majú viaceré ochranné prvky. Dočítal som sa, že majú spevnenú konštrukciu a sú stavané na nepretržitú prevádzku. Dosť cestujem a notebook som nosil vždy v taške pre notebooky. Keď som mal klasické notebooky plastovej konštrukcie, vždy ma vytáčalo, že keď som otvoril displej tak sa ešte nejaký čas kýval. Asi boli povolené pánty. Pri mojom súčasnom repasovanom ThinkPade pánty ešte stále „držia“.

Pred kúpou repasovaného notebooku som mal obavy o jeho stav a funkčnosť. Za ten peniaz som si povedal, že to skúsim. Na prácu s notebookom, akú potrebujem už nechcem nič iné. Z používania cítiť naozaj TOP business kvalitu notebooku a navyše mám dobrý pocit z toho, že som takto dokázal ušetriť a aj ochrániť životné prostredie. Repasovaný notebook určite odporúčam bežným, ale aj náročným používateľom, ktorý nechcú míňať zbytočne a chcú mať istotu spoľahlivosti a toho, že ich dáta budú v bezpečí aj pri prenášaní. Na repasoch sa naozaj pracuje veľmi dobre 🙂

Ján Olos, spokojný zákazník

Pozrite sa na naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár