Zaujímavosti

PREDSTAVUJEME SA: Majči zo servisu miluje motorky, rybačku a na ČSFD hodnotil viac ako 1200 filmov

majci dian zebracomp.sk

Minulý týždeň sme si predstavili Peťa, ktorý je závislý na díleroch 🙂 Dnes si predstavíme ďalšieho kolegu.
Majči pracuje v Zebre 3 roky ako servisný technik a človek, čo vám starostlivo balí a pripravuje zásielky. Keď dáte Majčimu 4 skrutky, do rána vám z nich spraví urýchľovač častíc 🙂 Keď povie, že sa niečo nedá opraviť, tak to vskutku nejde. Mysleli by ste si, že človek môže mať tak rozdielne záľuby ako Majči? Veď posúďte – filmy, motorky, rybačka. Patrí medzi najaktívnejších “kritikov” filmovej produkcie na ČSFD.cz. Svoj názor na film či seriál publikoval u viac ako 1200 titulov.

Ivo: Kedy si sa prvý krát stretol s repasovaným PC/notebookom?
Majči: S repasovanými produktami som sa stretol pred 10 rokmi, kedy som začal v oblasti obnovenej IT techniky pracovať ako pomocný servisný technik. Obnovená technika sa stala mojou súčasťou a sprevádza ma v pracovnom i rodinnom živote.

I: Mal si dáke predsudky predtým ako si sa rozhodol veriť repasom?
M: Do sféry repasovanej IT techniky som vhupol so sveta hráčskeho. Vtedy som si nevedel predstaviť, že môj „vytunený“ počítač s vodným chladením, či herný notebook MSI niekedy vymením za pracovný notebook Lenovo ThinkPad T410 či HP Elitebook 8470p. Nemysliteľné sa stalo skutočnosťou a posledných deväť rokov som vlastnil stále len pracovný notebook. Pravdou je, že na hranie už toľko času nie je a ak sa k tomu niekedy ešte vrátim, tak na herný počítač podľa vlastných predstáv nedám dopustiť.

I: Aký notebook/PC aktuálne používaš a čo na ňom robíš?
Aktuálne nemám domáci notebook. Mám ich v práci až až 🙂 Nedávno som predal svoj notebook Dell Latitude s Core i5, v ktorom som mal osadený SSD disk a ktorý mi na bežnú prácu s internetom, dokumentmi, či komunikáciu s rodinou stačil so značnou rezervou. Sprevádzal ma na dovolenkách, kde som ho využíval na sledovanie filmov a seriálov. Vďaka odolnej konštrukcii som nikdy nemusel riešiť, akým spôsobom a ako často ho otváram a zatváram. Za tri roky používania bol, až na pár pribudnutých škrabancov, takmer identický ako pri kúpe.

I: Čo by si odkázal ľuďom, aby zbúrali predsudky voči repasom?
Mnoho ľudí nemá problém kúpiť si ojazdené auto, motorku, alebo väčší byt v pôvodnom stave. A to len pre to, že chcú vlastniť niečo výnimočnejšie alebo ušetriť značnú sumu peňazí. Nevidím dôvod, prečo by mal byť rozdiel v kúpe repasovaného IT zariadenia. Veď to, že sa na ňom môže objaviť škrabanec, nie je pre použiteľnosť žiadny problém. Koľko ľudí si kúpi nový notebook a po týždni používania sa objavia prvé škrabance. Zariadenia, ako notebook a počítač, majú slúžiť hlavne na zjednodušenie života. Nemáme ich brať ako niečo, čo musí byť zabalené vo fólii a odložené niekde na polici, aby sa náhodou nepoškodili 🙂

I: Čomu sa venuješ vo voľnom čase?
Vo voľnom čase sa venujem hlavne rodine. A popri si pozriem dobrý film a zájdem na pohodovú rybačku. A ak mi manželka dovolí, tak sa rád preveziem aj na motorke alebo stretnem s kamarátmi na jednom chladenom 😀 

Tak a teraz si dáme rýchle otázky.

–          Pes alebo mačka?

Pes (jedného aj mám), ale najviac sa mi páčia jaštery, plazy a ryby.

–          HP alebo Lenovo

Lenovo

–          Halušky alebo hamburger?

Ani jedno (ale ak treba, tak hamburger)

–          Hory alebo more?

Hory

–          Dychovka alebo cimbalovka?

Ani jedno, Počúvam Iné Kafé 😊 (mám rád aj moderné ľudovky, Čechomor, Kandráčovci), Zbožňujem filmovú hudbu Hansa Zimmera.

–          Hviezdne vojny alebo Pán prsteňov?

Pán prsteňov

–          Titanic alebo 50 odtieňov šedej?

Obidva som videl (viac ma zaujal Titanic)

–          Repas alebo nový?

Posledných 10 rokov len repasovaný stroj

Ďakujeme Majčimu za rozhovor, prajeme mu veľa dobrých filmov, veľkých kaprov a všetky kilometre na motorke bez nehody 🙂

Budúci týždeň si predstavíme mňa, ako človeka, ktorý sa stará o marketing Zebra Computers.

Pridaj komentár