Zebra so zeleným srdcom

PREDSTAVUJEME SA: Peťo je závislý na díleroch

Dnešným prvým interview spúšťame minisériu uvoľnených rozhovorov s nami. Peťo je rodák z Trnavy, býva v Liptovskom Mikuláši odkiaľ vedie svoju vlastnú firmu z úplne inej brandže, ale môžeme prezradiť, že s jeho značkou sa za 8 rokov stretli tisícky domácnosti.

Ak v nadpise článku bolo uvedené, že je závislý na díleroch, tak je to pravda. Ale nebojte sa, nevyhľadáva ľudí pochybnej povesti. Jeho úlohou je komunikácia s dílermi alebo inak povedané odberateľmi našich produktov na ďalší predaj. Peťa sme vyspovedali a tu je rozhovor s ním.

Ivo: Kedy si sa prvý krát stretol s repasovaným PC/notebookom?
Peťo: Bolo to už v roku 1995

I: Mal si dáke predsudky predtým ako si sa rozhodol veriť repasom?
P: Nie, ja som bol rád, že mi mama kúpila hocičo, čo je schopné fungovať. Prvý “skutočný” počítač bolo 486/SX s brutálnou rýchlosťou 25 MHz, 8 MB operačná pamäť a 80 MB HDD. V škole som sa učil robiť ešte aj na MS-DOSe. Potom som roky dochádzal ku kamarátovi hrávať hry a tie ma držali dlho…vlastne občas i dodnes.

I: Aký notebook/PC aktuálne používaš a čo na ňom robíš?
P: Ja používam
skladaný PC, Core i5-9600K procesor, 32 GB 3866 MHZ RAM, 2×512 GB SSD Samsung 970, 8 TB Seagate Exos disk, ATI Radeon X5700XT grafika. Monitory používam 2 ks Dell repasované modely 22″ s Full HD rozlíšením. Najčastejšie pracujem na jednom monitore, na druhom vnímam periférne film. Občas si zahrám nejakú novšiu hru. Potom mám doma ešte Dell Thinkpad X260 od nás vrátane dockstation. Používam ho v teréne a ako filmotéku na rybách. V domácnosti máme ešte
jeden krásny kúsok repasu Lenovo X1 Carbon 4th generácie, ktorý používa žena.

I: Čo by si odkázal ľuďom, aby zbúrali predsudky voči repasom?
P: Repasovaný je škaredé slovo ale ukrýva zázraky. Dokážeš nájsť za výborné peniaze krásne kúsky špičkovej techniky, ktorá by Ti bežne neprešla rukami, lebo cenovo by bola nezaujímavá. Repasovaná technika ako alternatíva vždy bola a bude. A vždy bude poskytovať najlepší pomer ceny/výkonu a kvality. Ak si nevieš poradiť a vybrať z obrovského sortimentu, rád ti tie čerešničky na torte povyberám a poviem, čo to z ich histórie, konštrukcie, kvality a prečo stoja za pozornosť.

I: Čomu sa venuješ vo voľnom čase?
P: Napíšem čomu sa venujem celkovo.
Venujem sa svojej firme, ktorá nesúvisí s počítačmi, popri robím nejaké weby, SEO a PR klientom, v Zebre testujem produkty, chodím do fitka, venujem sa rodine, chodievam na ryby. Snáď som nič nezabudol.

Poďme si dať rýchle otázky 🙂

Pes alebo macka?
Pes

HP alebo Lenovo
Lenovo

Halušky alebo hamburger?
Halušky


Hory alebo more?
More, more, more, DIK MORE 🙂


Dychovka alebo cimbalovka?
Kollárovci a Kandráčovci 🙂 Takže ani
jedno 🙂

Hviezdne vojny alebo Pán prsteňov?
Ani jedno Chirurgové, Dobrý
doktor, Nemocnica Chicago Hope a podobne

Titanic alebo 50 odtienov šedej?
Titanic, má aspoň dej


Repas alebo nový?
Ideálne zánovný repas 🙂

Peťovi ďakujeme za rozhovor. Nabudúce si predstavíme Majčiho z nášho servisného oddelenia 🙂

Pridaj komentár