Recenzie

Recenzia: Dell Latitude E6430s

Notebooky rady DELL Latitude boli navrhnuté hlavne pre firemné prostrediecestujúcich manažérov. Sú známe a obľúbené hlavne vďaka nespornej stabilite, spoľahlivostidlhej životnosti. Konkrétne model E6430s figuruje na trhu od roku 2012. Ako veľmi radi často pripomíname, obnovujeme (repasujeme) len tie najvyššie manažérske modely, ktoré za to stoja a E6430s zaslúžene do tejto kategórie patrí.

Recenzia: Dell Latitude E6430s

Profesionálny obľúbenec?

Nové DELLká tejto rady patria medzi výkonné notebooky určené na náročné aplikácie. Obsahujú výkonné procesory Intel Core i5 a Core i7. V kombinácii s výborne zladeným hardvérom, rýchlymi RAMkami a drzo rýchlym SSD diskom uspokoja nároky každého profesionála. Samozrejmosťou je nízka hmotnosť, kompaktné rozmery a mechanicky odolná konštrukcia pre účely častého prenášania a cestovania. Nové DELLká tejto rady „idú“ v priemere cca od 800 € s DPH.

Aj preto sme tu my, ZebraComp, aby sme vám pomohli pri kúpe takéhoto DELLka ušetriť a poskytnúť konkurencieschopný výkon, ktorý požadujete. Nejedná sa síce o model nový, ale už predtým používaný, nami obnovený (repasovaný) a vylepšený. Čítajte teda o E6430s ďalej.

Zodpovedne obnovený = vylepšený výkon, oveľa nižšia cena

Zákazník, ktorý chce zaobstarať notebook v bežne akceptovanej cene (rozumieme od 200 – 400 € s DPH) požaduje okrem požadovaného výkonu aj odolnosť mechanickú a s tým spojenú aj dlhú životnosť a celkovú kvalitu spracovania. Nové DELLko, ktoré spĺňa všetky tieto požiadavky však nespadá do žiadanej cenovej hladiny. Riešením je teda obnovený model. U našich zákazníkov máme overené, že obnovené notebooky rady Dell Latitude napĺňajú všetky ich očakávania a sú s nimi spokojní.

Dell Latitude E6430s na prvý pohľad

Na prvý pohľad je zrejmé, že sa jedná o business triedu notebooku kvalitného spracovania. Nepochybne zaujme svojim dizajnovým spracovaním a výberom farebného mixu čiernej, príjemnej šedej a pozitívnej striebornej. Okolo LCD panela si hneď všimnete dômyselne zapracované ochranné tesnenie, ktoré zamedzuje vniku kvapalín a nečistôt pri prenášaní. Klávesnica je nenápadne odolná voči poliatiu – rozliata voda pretečie na to určenými kanálikmi.

Rám je z horčíkovej zliatiny, dlhú životnosť tiež podporujú oceľové pánty a o celkovú ochranu sa starajú chrómové „nárazníky“. Nie je tak vôbec prekvapivé, že spĺňa požiadavky náročného štandardu MIL-STD-810G. Je to vojenský štandard pre odolné zariadenia, ktoré sú používané vo veľmi nehostinných podmienkach. Ide napríklad o odolnosť voči vlhkosti a ľadu, pádom z výšky min. 1,2 metra, otrasom a vibráciám, prachu a piesku a podobne.

Vec výkonu

Tento konkrétny model E6430s (aktuálne nami označkovaný ako „DAVAJ HET“) je v konfigurácii Intel Core i5 tretej generácie (3320M) taktovaný až na 3.30 GHz, jeho pravá ruka predstavuje 8GB DDR3 RAM a jadro výkonu uzatvára rýchly SSD disk o kapacite 256 GB. O zobrazenie sa stará spoľahlivý grafický čip Intel HD Graphics 4000 v spolupráci so 14“ displejom s rozlíšením 1366 x 768px. Štandardne bol dodávaný s operačným systémom Windows 7, ale keďže ideme s dobou, tieto obnovené a vylepšené kúsky majú predinštalovaný Windows 10 Pro, ktorý je samozrejme už zahrnutý v cene, ako aj záruka 2 roky.

Recenzia: Dell Latitude E6430s

Použitie dnes?

Vzhľadom na uvedenú konfiguráciu si hravo poradí aj s náročnejšími aplikáciami. Veľmi rád si svoje uplatnenie znovu nájde tam, kde je „doma“ – vo firmách a na dlhých cestách. Poteší ho však aj príjemné prostredie vášho domova, kde ho budete využívať na všednú, každodennú prácu.

Cena, záruka

Možno vás prekvapí, že ho teraz v uvedenej konfigurácii ponúkame len za 289 € s DPH vrátane operačného systému Windows 10 Pro a 2 ročnej záruky. Ak si potrebujete zaobstarať spoľahlivý notebook s vyhliadkou na dlhú životnosť a výkonovú konkurencieschopnosť aj po niekoľkých rokoch používania, jednoducho si ho musíte vybrať! Dajte nám vedieť, ak by ste potrebovali ešte vyššiu kapacitu RAM, či SSD disku, radi vykonáme.

Obnovený a vylepšený Dell Latitude E6430s, o ktorom hovoríme, je jedným triumfov, s ktorým sa radi chválime. Okrem ochrany životného prostredia našim zákazníkom ponúkame možnosť výrazného ušetrenia peňazí a získanie oveľa vyššej hodnoty, ako by si mali vybrať za uvedenú sumu nový model nízkej, nekvalitnej triedy. Výber je však nakoniec vždy len na vás 🙂

Pridaj komentár