Recenzie

RECENZIA: HP Elitebook Folio 9470m

recenzia hp elitebook folio 9470m

Vyzerá ako plasťák (rozumej multimediálne notebooky s výkonom o niečo lepším ako kalkulačka ale zato s veeeľmi ľúbivým vzhľadom). Dokonca v samotnom názve má názov plastu.

Nenechajte sa oklamať. Tento model je z hliníka a neponúka výkon Nokie 3310. Predstavujeme eliťáka HP Elitebook Folio 9470m.

Len narýchlo zhrniem, že Elitebooky boli roky rokúce vlajkovou loďou amerického giganta HP. Aktuálne majú svojho priameho nástupcu v rade Zbook.

Takže výrobca nešetril materiálom, kvalitou spracovania, ani výkonom. Na každú chybu konkurencia čaká ako 14 ročné dievčatá v rade na podpis od Justina Biebera. Takže Folio nie je o kompromisoch. Tie si nemôže dovoliť. HP ešte viac povýšilo, už aj tak mimoriadnu sériu Elitebook, o dizajn, ktorý sa predtým u biznisových notebookoch veľmi nenosil.

recenzia hp elitebook folio 9470m

Bezprostrední konkurenti sú na Lenovo ThinkPad T430s, ThinkPad X1 Carbon a Dell Latitude E6430s. Jedná sa o vysoko kvalitné 14-palcové podnikové zariadenia s mnohými portami a vynikajúcou kvalitou vyhotovenia.

Tento model radíme medzi ultrabooky, aj keď výška s nožičkami 23mm je o niečo väčšia ako je typické u ultrabookov (15-20mm).

Ručička váhy sa zastavila na 1640gr. Nie veľa, ak zoberieme do úvahy, že sa jedná o notebook s kovovým telom.

Telo notebooku je potiahnuté tenučkou vrstvou mäkkej gumy. Aké to má výhody? Jednak sa omnoho lepšie uchopuje a nehrozí pošmyknutie a ako druhú pozitívnu vlastnosť povrchu by som označil fakt, že na tele neostávajú „capky“. Ani vy by ste nechceli mať na Mercedese viditeľné nečistoty…

Notebook je vybavený DisplayPortom ale chýba mu HDMI. Ale ani konkurencia, ktorú som spomínal vyššie, nie je v tomto smere na tom o nič lepšie, takže ako výčitku to Foliu nedávam, aj keď HDMI by potešil. Že sme to my, tak vám redukciu za 5 € môžeme k notebooku pribaliť.

Samozrejmosťou je klasický VGA port na pripojenie k starším typom monitorov.

Písanie na tejto klávesnici nie je nehlučné; je mierne počuť tlmené cvakanie strednej intenzity zvuku. Klávesy nemajú konvexné zakrivenie a vo výsledku sú úplne ploché. – toto je oficiálny text z jednej zahraničnej recenzie. Osobne si ale myslím, že písanie je bezproblémové, rozloženie kláves nespôsobuje nechcené preklepy a ani hladina hluku sa nevymyká štandardu.

O displeji sa rozpisovať konkrétne nebudem. Ak ma pamäť neklame, obrazovky do tohto notebooku sa dodávajú s rozlíšením 1366×768 (HD) a 1600x900px (HD+). Je mi trochu ľúto, že inžinieri z HP nedali do Folia FullHD displej. To by už bola iná „podívaná“, akoby povedali bratia Česi. Nemusíte sa ale obávať, aj s menším rozlíšením si pri bežnom používaní vystačíte.

Finálny verdikt:

S HP Folio nemáte čo pokaziť. Dostanete štýlovku ale zato s nadupaným výkonom. Množstvo portov, možnosť dokovania, či odolné telo mu nahrávajú ďalšie bonusové body. Je na škodu veci, že notebook nemá FullHD displej ale ak chcete pracovať a pri sledovaní videí si nepotrpíte na každučký detail, tak vás to nemusí trápiť. HP Elitebook Folio 9470m prepája svet dizajnu a výkonu. Ak toto bolo cieľom vývojárov, tak im to vyšlo na výbornú.

Podobné príspevky

Pridaj komentár