Recenzie

Recenzia: HP EliteBook Revolve 810 G2 Touch

Repasovaný-notebook-HP-EliteBook-810-G2-Touch

V dnešnej recenzii notebookov sme si posvietili na tento tablet. Teda, počkať. Je to notebook alebo tablet?

Pravda je taká, že je to aj tablet aj notebook a to vďaka multidotykovému displeju a možnosti otočenia displeja tak, že razom z notebooku spravíte tablet. Ale poďme pekne po poriadku.

Spoločnosť HP zasadila do EliteBook nové srdce: namiesto procesorov Ivy Bridge sa teraz používajú procesory Haswell. Táto aktualizácia sa oplatí, pretože tento model teraz ponúka dlhšiu výdrž batérie – s mierne vyšším výkonom.

Konvertibilný Elitebook Revolve 810 G2 “pochádza” z vysoko kvalitnej obchodnej línie notebookov od spoločnosti HP. Zariadenia sú zamerané predovšetkým na spoločnosti a profesionálnych používateľov. Notebooky sú vybavené dokovacím konektorom a modulom TPM. Na nami testované zariadenie by ste v minulosti museli položiť na stôl približne 1 700 EUR. 

Štart notebooku je vďaka SSD disku veľmi rýchly. Bez neho by v podstate funkcia tabletu bola značne limitovaná dlhým štartom. Takže za nás skvelé rozhodnutie dať do týchto modelov výhradne SSD disk.

K tomuto modelu je možnosť pripojiť klasické slúchatká a vďaka tlačidlám na boku meniť hlasitosť zvuku.
Veľmi praktickým prvkom je tlačidlo Windows, ktorým sa vrátite na hlavnú plochu bez zbytočného a zdĺhavého minimalizovania okien programov. 

Tlačidlo Windows na HP EliteBook 810 G2 Touch

Oceňujeme aj tlačidlo na rýchle “uspanie”, vďaka ktorému ste ešte flexibilnejší a zároveň šetríte batériu. 

Tlacidlo "uspat" na Elitebook 810 G2 Touch

Procesor

EliteBook je vybavený procesorom Core i5-4300U (architektúra Haswell). Má dve jadrá a pracuje pri základnej rýchlosti 1,9 GHz. Rýchlosť sa dá turbo zvýšiť na 2,6 GHz (dve jadrá) alebo 2,9 GHz (iba jedno jadro). 

Procesor Haswell pracuje pri rovnakej základnej rýchlosti a rovnakej maximálnej rýchlosti turbo ako procesor Ivy Bridge predchádzajúceho modelu EliteBook . Preto sa odporúča priame porovnanie týchto dvoch spracovateľov. Existuje však malý rozdiel: Ak sa používajú obe jadrá CPU, maximálna pracovná rýchlosť procesora Core i5-4300U je 2,6 GHz. Procesor Ivy Bridge pracuje pri 2,7 GHz. Celkovo by mal procesor Core i5-4300U priniesť v priemere približne o 5 až 10 percent lepšie výsledky ako procesor Core i5-3437U a to pri rovnakých rýchlostiach. Celkovo procesor Core i5-4300U prichádza s konzistentnými výsledkami. Pri normálnej prevádzke sa užívateľ nestretne s obmedzením.

Výkon systému

Systém pracuje hladko a bezproblémovo. To nie je prekvapujúce. Koniec koncov, v počítači je silný procesor a pevný disk SSD. Výsledky v testoch PCMark sú dobré až veľmi dobré.

Úložné miesto

Rýchle reakcie zabezpečí SSD disk s kapacitou 180 GB. Tým, že v SSD diskoch sa nevyskytujú mechanické pohyblivé časti ako pri klasických hard diskoch, je životnosť oveľa dlhšia a navyše tak neriskujete stratu dát a prípadné mechanické poškodenie. Ak by ste chceli zvýšiť kapacitu SSD disku, je to samozrejme možné napr. na 256 GB.

Grafická karta

Grafickou kartou tohto modelu je Intel HD 4400. Podporuje DirectX 11.1 a pracuje pri rýchlostiach medzi 200 a 1 100 MHz. Výsledky benchmarkov 3DMark sú v očakávanom rozsahu. Lepšie výsledky by boli možné, keby spoločnosť HP nainštalovala dva pamäťové moduly. RAM by potom fungovala v dvojkanálovom režime, čím by sa GPU viac využívala. Dvojkanálový režim by samozrejme mal tiež pozitívny vplyv na herný výkon.

Herný výkon

Zvládanie počítačových hier nie je súčasťou primárneho aplikačného profilu EliteBook. Hladko sa dá hrať iba niekoľko počítačových hier s nízkym rozlíšením a nižšou kvalitou. Hry z obchodu Windows Store, ktoré sú určené pre rozhranie metra systému Windows 10, sa zvyčajne spúšťajú bez problémov.

Hlučnosť

EliteBook pracuje ticho v celom rozsahu zaťaženia. Počas chodu naprázdno je ventilátor v pokoji. Pri zaťažení sa tiež príliš “nerozvrčí”. Počítač jednoznačne prekonáva svojho predchodcu Ivy Bridge.

Teplota

EliteBook sa nikdy nezohrieva príliš. Počas záťažového testu bola štyridsať stupňov Celzia prekročená v troch meracích bodoch. EliteBook má lepšie výsledky z hľadiska vývoja tepla ako jeho predchodca Ivy Bridge . V celom rozsahu zaťaženia sa zahrieva podstatne menej. Teplota CPU sa počas záťažového testu ustálila na približne 71 stupňov Celzia.

Životnosť (výdrž) batérie

Pri praktickom teste WLAN sa webové stránky automaticky otvárajú každých 40 sekúnd. Profil úspory energie je aktívny a jas displeja je regulovaný na približne 150 cd / m². EliteBook má pracovný čas 6:02 h, a preto vydrží dlhšie ako predchádzajúci model Ivy Bridge  (5:15 h). Baterky na našich repasovaných notebookoch nie sú nové. Ale ako vidíte z fotky, výdrž baterky je postačujúca pre plnohodnotné využitie na cestách alebo bez adaptéra.

výdrž baterky HP Elitebook 810 G2 Touch

Záver

HP Elitebook Revolve 810 G2 v podstate ponúka všetky výhody predchodcu Ivy Bridge . Tento model EliteBook-u sa v niektorých oblastiach odlíšil od svojho predchodcu. Je to vďaka procesoru Haswell. To zaisťuje menšiu tvorbu teplanižšiu spotrebu energie a lepšiu výdrž batérie. Zmena nastala aj pri SSD disku – spoločnosť HP používa disky Haswell SSD vo formáte M.2.

Čo sa týka obrazovky v zásade ide o veľmi dobrú obrazovku (svetlý, vysoký kontrast, dobré hodnoty farieb). Rozlíšenie je však iba 1 366 x 768 pixelov. Kvalita videa je ale vďaka vlastnostiam obrazovky veľmi dobrá.

Zaujal vás HP EliteBook Revolve 810 G2 Touch? Kúpite ho tu

Pridaj komentár