Recenzie

Recenzia Lenovo ThinkPad E530c

Recenzia Lenovo ThinkPad E530c

Je potrebné ThinkPady predstavovať? Pre tých, ktorí túto radu nepoznajú ide o najodolnejšie biznis notebooky na svete s presláveným výkonom a spoľahlivosťou. Taká Toyota medzi notebookmi.

ThinkPady T série sú top z hľadiska odolnosti. Séria E trochu z odolnosti ubrala ale nie natoľko, aby notebook ostal nechránený.

Čo mierne stratili na odolnosti, to dohnali na kráse a dizajne. ThinkPady T série ( napr. T430, T440 ) neboli nikdy premianti v kráse. Čo si budeme nahovárať. Ak by sme použili hokejovú terminológiu – sú to tí, čo spravia čiernu prácu na ľade a nesťažujú sa. Znesú bitku a bez frflania sa ráno postavia opäť na ľad.

Pri ThinkPad Edge 530c sa karta ale trochu obrátila. Zrazu máme na ľade elegantného korčuliara, ktorý zvládne 20 minút na ľade a pomaly sa ani nezapotí.

A presne taký je Edge 530c. Na stretnutí sa s ním hrdo pochválite. Nebude vás rušiť, lebo drvivú väčšinu času hladina hluku z jeho ventilátorov bude mierne nad 30 dB. Pre lepšiu predstavu – je to „hluk“ tichej vidieckej oblasti alebo šepkanie.

Jeho váha sa hýbe niekde okolo 2,5 kg, čo je vzhľadom na 15,6“ model úplne prijateľná hmotnosť.

Lenovo ThinkPad E530c

Radi pracujete s notebookom na kolenách ako ja? Tak vás poteší, že notebook ostáva pri plnom zaťažení chladný. Počas meraní sme mu namerali maximálnu teplotu 39,8 stupňa. Na väčšine plochy je ale teplota niekde okolo 30 stupňov.

Mnou testovaný notebook mal procesor i5, 8 GB RAM a fungl nový SSD disk. Čo viac si priať? Táto zostavička utiahne prácu, zábavu, administratívu. Bez hluku, bez zvýšenej teploty, bez sekania. Proste ThinkPad.

Výhodou je aj USB3.0 a tiež webkamera, ktorá sa za posledný rok stala podstatnou súčasťou notebookov.

Zväčša notebook odporúčam istej skupine užívateľov – firmy, obce, školy, či bežný zákazník. Nie každý notebook je totiž vhodný pre každého.

ThinkPad E530c ale prináša výhody pre všetky skupiny.
Firmy majú dizajnový a výkonný notebook, ktorý chráni dôležité dáta a údaje na disku.
Obce v tomto notebooku nájdu investíciu na roky dopredu vďaka preslávenej životnosti a numerickej klávesnici, dôležitej pri obecnej administratíve.

Školy sa môžu tešiť na odolnosť a výkon, vďaka čomu bude prebiehať výučba plynulo a bez obmedzení napr. pri vzdelávaní na diaľku. Plus samozrejme tak potrebná webkamera.

Bežný užívateľ ocení veľký HD displej, na ktorom sa dajú pozerať filmy, surfovať po internete, počúvať hudbu vďaka reproduktorom Dolby® s technológiou Advanced Audio ™ v2.

Ak notebooky zvyknete prenášať, tak váha 2,5 kg nemusí byť úplne luxusná. Pri 15,6“ modeli je ale absolútne v norme.

Záver: Notebook má všetko, čo od poctivého notebooku požadujete. Neprehrieva sa, je tichý a spoľahlivý. SSD disk ho ešte zrýchlil. Webkamera s rozlíšením 720p je ideálna aj pre dištančné vzdelávanie, či online porady. Výkon Cháru, vzhľad Valábika. To je Lenovo ThinkPad E530c.

Podobné príspevky

Pridaj komentár