Recenzie

Recenzia neznámej novinky – notebooku NEC VersaPro VK27MD-J

Recenzia neznámej novinky – notebooku NEC VersaPro VK27MD-J

Apple, HP, Lenovo, Fujitsu, Dell sú všetko veľké globálne značky. Títo výrobcovia majú aj program repasu, čiže po operatívnom leasingu sťahujú produkty k sebe a komplet zrepasujú.

Ale NEC? Vôbec som nevedel, že vyrábajú aj notebooky. Ich monitory mám za spoľahlivé s rozumným pomerom cena/kvalita. Ale notebook NEC? A navyše repasovaný, čiže by to mala byť vyššia modelová rada, aby sa im to oplatilo repasovať.

Prvý dojem

Keďže som ho videl prvý krát, musel vo mne vyvolať dáku emóciu.

Na prvý pohľad ma upútal dizajn, pomerne odlišný od bežných biznisových notebookov. Nebudem popisovať, kde sa čo nachádza. Nechám aj vás, nech si spravíte prvý dojem.

Tu je:

Nec VersaPro VK27MD-J

Druhá vec, ktorá ma hneď upútala bol zvláštny touchpad pod klávesnicami šípok. Na čo slúži? Veď jeden touchpad už má? Na čo slúži tlačítko ECO vedľa zapájania? Zdá sa mi, že je tam viac kláves, ako je bežné, prečo? Veľa otázok, málo odpovedí. Ujo Google mi veľmi nepomohol. Idem testovať. Zapínam ho…

Nečakám vôbec dlho. Systém svižne naskočí aj vďaka SSD disku a procesoru i5. Hneď ma ale upútala úvodná obrazovka. Farby sú svieže, ostré, kontrast veľmi uspokojivý. Zisťujem od kolegu, že má FullHD obrazovku. Ďalšie príjemné prekvapenie.

Ale aj tak sa mi ten monitor zdá nadpriemerne kvalitný. Potom mi to došlo. Veď NEC je preslávený kvalitnými monitormi ( ako som uviedol aj na začiatku tejto recenzie ). Všetko mi to do seba zapadá.

Prihlásim sa do Windowsu a pokračujem v teste. Zisťujem, že notebooku chýba webkamera. Prvé mínus, ktoré som zachytil ale zatiaľ nerobím unáhlené závery. Idem teda odskúšať prehrať zvuk cez Youtube video. No ono mi to žiadnu wifi neponúka. Zisťujem, pátram a naozaj. Notebook nemá wifi. Tu sa už trochu pomrvím, lebo to považujem za základný prvok notebooku.

Idem za kolegami. Ako to ideme riešiť, znie moja otázka?

Dali sme hlavy dokopy a našli riešenie – pribaľme ku každému kusu externú webkameru s FullHD rozlíšením a wifi kľúč Tento malý adaptér veľkosti fazuľky stačí jednoducho zapichnúť do USB portu a browsovaniu nebráni nič v ceste.

Ani si nevšimnete, že ho tam máte.

Nec VersaPro VK27MD-J

Nesmiem zabudnúť na klávesnicu. Je tichá a spoľahlivá. Klávesy sú príjemne vypuklé a ďaleko od seba, takže nedochádza k preklepom. Samozrejmosťou pri tejto 15,6“ verzii je aj numerická klávesnica.

Notebook vzhľadom k svojej veľkosti a teda aj váhe je určený skôr do kancelárie alebo ako notebook do domácnosti, kde na ňom môžete sledovať filmy. Odporúčam ho aj do škôl do IT učební, kde nie je nevyhnutne potrebná wifi kamera. My vám ju ale aj tak pribalíme, veď čo ak náhodou.

Ešte by som rád upriamil pozornosť na absolútne raritný port RS 232, ktorý sa používa na programovanie elektroniky, nastavovanie strojov, či diagnostiku áut.

Výsledný dojem

Čakal som málo. Na začiatku som bol veľmi milo prekvapený. Potom ma „rozladila“ chýbajúca wifi a webkamera ale neboli by sme to my, ak by sme to nevyriešili. Najväčšou prednosťou je vskutku kvalitný displej.

V kombinácii s výkonným procesorom, SSD diskom a fakt dobrou cenou na túto dobu, je NEC zaujímavou alternatívou k obrovským výrobcom.

„3x áno, postupuje do divadla“, akoby povedal Paľo Habera.

repasovany notebook Nec VersaPro VK27MD-J
SALE
SALE
SALE
SALE
Zatvoriť

Nec VersaPro VK27MD-J+USB Wifi (B+)

299.00  s DPH
  • Intel Core i5-4310M
  • 4GB DDR3 RAM
  • 128 GB SSD + 320 GB HDD
  • 15,6" Full HD (1920x1080)
  • USB Wifi | HDMI | VGA | 4xUSB 3.0 | RS-232
  • externá webkamera ako darček

Pridaj komentár