Recenzie

Recenzia – Notebook Dell Latitude E5430 – ideálny do firmy alebo domácnosti

Zebrička vám prináša recenziu na zaujímavý notebook s názvom Dell Latitude E5430. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, na čo je taká recenzia dobrá? Recenzia je akýsi posudok nejakej veci alebo diela. Rozhodli sme sa, že „posúdime“ práve model Dell Latitude E5430 aj z toho dôvodu, že je u používateľov veľmi obľúbený aj ako obnovený (repasovanú priamo u výrobcu). Ste zvedaví?

Notebook Dell Latitude E5430 na prvý pohľad

Notebook Dell Latitude E5430

Na prvý pohľad notebook pôsobí konzervatívne, pripravený spracovať každú požiadavku používateľa a to za každú cenu. Pôsobí ako vždy pripravený spoločník zdolať dlhé hodiny náročnej práce. Rovnako pôsobí ako vynikajúci spoločník pri „prehrabávaní sa“ na internete. Jeho „mohutný“ vzhľad je podporený aj premyslenou mechanicky odolnou konštrukciou. Pri cestovaní a prenášaní sa oň rozhodne nemusíte báť. Ani silnejšie nárazy, či pády ho nevyvedú z miery. Na prvý pohľad vyzerá ako skalný priateľ, ktorý vás vo svete informačných technológií nenechá nikdy v štichu.

To čo niektorých používateľov zaujíma najviac – výkonová stránka

Ako sme už v podnadpise spomenuli, pri rozhodovaní sa o kúpe toho správneho notebooku, niektorí používatelia kladú najväčší dôraz na výkonnostnú stránku – parametre. Poďme sa teda na to pozrieť. Notebooku bol darovaný ako hlavný „mozog“ procesor Intel Core i5 3320M taktovaný na frekvenciu 2.60GHz. Notebooku bola priradená spolupráca s operačnou pamäťou – dnešnou klasikou o kapacite 4GB RAM. Vaše dáta bezpečne uloží rýchly 320GB SSD – pevný disk. Kontakt s 14“ (palcovou) obrazovkou sprostredkúva grafický čip Intel HD Graphics.

Dell Latitude E5430

S prihliadnutím na uvedené parametre môžeme súdiť, že sa jedná o notebook určený primárne na pracovné účely a na zábavu – voľný čas. Pracovnými účelmi máme na mysli samozrejme prácu s kancelárskymi balíčkami (ako je napríklad Microsoft Office, OpenOffice alebo LibreOffice – alebo ktorýkoľvek pracovný nástroj). Zábavu a voľný čas myslíme „byť v kontakte“ na sociálnych sieťach, pozeranie filmov, či práca (úprava) s fotografiami alebo základnými strihom videa. V jednoduchosti sa jedná o univerzálny notebook, ktorý bežného používateľapracovníka úplne uspokojí.

Čo je zaujímavé, tento model je primárne stavaný nepretržitú prevádzku. Musíme poznamenať, že je to model „business/manažérskej triedy“. Tieto „stroje“ bežne fungujú na báze nepretržitej prevádzky 24 hodín, 7 dní v týždni vo veľkých firmách. Ako je to možné? Na každom poste je jeden notebook. Pri 2 alebo 3-zmennej prevádzke je notebook stále v použití. Mali sme možnosť to vidieť aj na vlastné oči v jednom z veľkých logistických centier.

Ako sme sa cítili pri jeho používaní/testovaní?

Dell Latitude E5430

Ihneď po začatí bežnej práce na tomto notebooku (kancelárske balíčky a vybavovanie „online“ záležitostí) sme mali pocit, že máme v rukách niečo silné a stabilné. Jeho konzervativizmus – stabilita a plynulý chod nepoľavil ani pri väčšej záťaži. Mali sme otvorených nadštandardne veľa rôznych kancelárskych dokumentov a záložiek internetových stránok, ktoré v sebe zahŕňali aj multimediálny obsah (videá, online hry). Napriek tejto záťaži (predpokladáme, že je to bežná prax u používateľov) sme nepocítili nepríjemnosti, ktoré by sa týkali zníženia výkonu potrebného na aktuálne operácie. Pri používaní nás ohromila pevná konštrukcia a výborne „spolupracujúca“ klávesnica – veľmi dobre sa na nej píše. Ľudia budú mať pri jeho používaní pocit, že majú v ruke naozaj „silný nástroj“ – v podobe notebooku.

Pre koho je notebook Dell Latitude E5430 vhodný?

Na notebook Dell Latitude E5430 sme sa v rámci recenzie pozreli v rámci pohľadu bežného používateľa a pracovníka v kancelárii (prípadne podnikateľa, manažéra), ktorý na svoju prácu využíva výpočtovú techniku.

Výrobcom obnovený Notebook Dell Latitude E5430 jednoznačne odporúčame ako notebook do domácnosti (kľudne aj pre deti), do firmy (kancelária alebo na cesty), či pre študentov.

 

Podobné príspevky

Pridaj komentár