Recenzie

Recenzia: Robustný pracant – Notebook HP EliteBook 8460p

Začiatkom Septembra 2017 sa nám podarilo naskladniť zaujímavé notebooky HP EliteBook 8460prôznych konfiguráciách. Už od prvého pohľadu bolo jasné, že ich recenzovanie neminie 🙂 Pri spracovaní recenzií berieme ohľad na bežného používateľa a preto sú naše recenzie spracované z používateľského hľadiska.

[responsive_youtube dg7kQRTcThs]

HP EliteBook 8460p na prvý pohľad

Prečo sme do titulku dali výraz „robustný pracant“? Na prvý pohľad zaujme práve robustnou konštrukcioudizajnovým spracovaním. Navyše nie je vôbec žiadnym tajomstvom, že modelový rad HP EliteBook je tým najlepším, čo spoločnosť HP ponúka. Úroveň spracovania sa odrazila aj na predajnej cene, ktorá začínala v roku 2011 niekde od 1 300 € s DPH. Šasi je z pevnej horčíkovej zliatiny a vonkajšie povrchy sú hliníkového precízneho spracovania. Takto je notebook elegantne chránený proti nárazom a prípadným nehodám – pádom. S týmto notebookom sa vôbec nemusíte maznať. Nemusíte sa báť, že aj pri väčšom zhone a nie vždy najjemnejšom zaobchádzaní sa poškodí. Slovo „robustný“ v tomto prípade naberá na význame: odolný, pevný, na prvý pohľad mocný. A to pri žiadanej uhlopriečke 14 palcov.

Recenzia: Robustný pracant – Notebook HP EliteBook 8460p

Recenzia: Robustný pracant – Notebook HP EliteBook 8460p

Ako je na tom výkonovo?

Výkonovou základňou recenzovaných notebookov HP EliteBook 8460p je Intelácky procesor Core i5 2520M (pri jednej konfigurácii 2540M 2.6 GHz) taktovaný na frekvenciu sympatických 2.5 GHz. Výkonovú základňu dopĺňa operačná pamäť DDR3 dnes už štandardnej kapacity 4 GB. Konfigurácie sa ďalej líšia v type a kapacite pevného disku. Na výber je konfigurácia so SSD diskom o kapacite 128 GB alebo konfigurácia s HDD diskom o kapacite 250, 320 alebo 500 GB. O príjemné grafické zobrazenie sa stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics. Štandardné vstupné a výstupné porty (USB, VGA, …) sú samozrejmosťou.

Recenzia: Robustný pracant – Notebook HP EliteBook 8460p

Recenzia: Robustný pracant – Notebook HP EliteBook 8460p

Čo z toho vyplýva?

Notebook s uhlopriečkou 14 palcov HP EliteBook 8460p na ľudí pôsobí veľmi atraktívne, dizajnovo a hlavne konštrukčne sa líši od bežných notebookov v rovnakej cenovej kategórii. Tieto bežné notebooky sú prevažne z plastu. Podľa uvedených základných parametrov vôbec ešte nepatrí do šrotu. Notebook bol používaný vo veľkých zahraničných korporáciách v rámci operačného lízingu. Výrobca HP tieto modely znovu otestoval, ošetrilznovu uviedol do predaja.

Verdikt

Notebook je ideálny na cestovanie a na každodenné používanie. Čo si pod tým vieme predstaviť? Surfovanie na internete, kancelárska práca, práca s grafickými programami a podobne. Prakticky okrem zložitých výpočtov a náročných hier zvládne všetko čo treba 🙂

Do 300 € teraz môžeme získať obnovený notebook s vynikajúcimi konštrukčnými vlastnosťami a lepším výkonom, akoby ste do 300 € mali kupovať nový kus. Treba ďalej rozmýšľať?

Pozrite sa na naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár