Recenzie

Recenzia: Spoľahlivý profesionál DELL Latitude E6320

Pred niekoľkými dňami do nášho skladu dorazilo niekoľko zaujímavých kusov notebookov, označovaných ako DELL Latitude E6320. Tento notebook nás na prvý pohľad veľmi zaujal a preto sme sa rozhodli, že Vám k nemu poskytneme recenziu z používateľského hľadiska. Na čo sme prišli?

DELL Latitude E6320 na prvý pohľad

Prečo nás tento notebook zaujal na prvý pohľad? Pretože nám pripomenul význam notebooku v tom pravom zmysle 🙂 Máme na mysli prenositeľnosť (jeho uhlopriečka je 13.3“, ľahko ho pribaliť napríklad k príručnej batožine) a solídny mobilný výkon. Veď notebooky (laptopy) ľudia spočiatku chceli hlavne preto, aby si svoj „svet“ (prácu – kancelárske balíčky ako napríklad MS Office, zábavu – Filmy alebo hry) mohli brať kdekoľvek, kde ich kroky zaviedli.

E6320 na prvý dotyk?

Na prvý pohľad vyzerá notebook rozmerovo veľmi atraktívne a láka vziať si ho so sebou všade tam, kde je to potrebné a kde by sa mohol šiknúť 🙂 Čo sme si pomysleli, keď sme ho chytili do rúk? Bolo to niečo v štýle: „To čo je za tehla?“. Po preskúmaní sa hmotnosť tohto notebooku pohybuje okolo 2,15 kg. Človek si možno pomyslí: „To naozaj mám brať so sebou? Veď ma stiahne ku dnu!“. Dosť bolo nadšenia! Jeho hmotnosť je opodstatnená.

Ako to už býva pri obnovených (repasovaných – repasované sú spravidla vysoké TOP modelové modely) notebookoch „zvykom“, ich konštrukcia je veľmi robustná a tak odolná voči okolitým mechanickým vplyvom. „Hodíte“ ho do tašky určenej na príručnú batožinu alebo do veľkej cestovnej tašky? A nech! Nemusíte sa báť. Robustná konštrukcia ochráni displej aj samotné komponenty notebooku, aj keby ste si mali naň sadnúť (ale zase s mierou 🙂 Pribalili by ste si podobne bežný nový notebook (ktorý je bežne z plastu) v rovnakej cenovej kategórii? Porozmýšľajte o tom!

Recenzia: Spoľahlivý profesionál DELL Latitude E6320

Ako je na tom výkonovo?

Veľmi radi pripomenieme, že recenzovaný notebook DELL Latitude E6320 je notebook obnovený (repasovaný priamo výrobcom). Nečakajte od neho najnovšie komponenty a technológie. Aj napriek svojej životnej dráhe za svojimi novými „rovesníkmi“ v rovnakej cenovej kategórii vôbec nezaostáva. Ba v niektorých prípadoch ich výkonovo prevyšuje!

Vo svojom vnútri ukrýva procesor Intel Core i5 2520M taktovaný na frekvenciu 2.5 GHz. Výkonnostne ho dopĺňa operačná pamäť DDR3 o kapacite 4 GB. Vaše dáta spoľahlivo uloží pevný disk HDD o kapacite 320 GB. Výstup na displej má na starosti grafická karta Intel HD Graphics. Ostrý obraz zabezpečuje 13.3“ displej s rozlíšením 1366 x 768 px.

Verdikt? Pre koho je notebook vhodný?

V prvom rade si všimnite zaujímavú cenovú reláciu. Aktuálne máme na sklade niekoľko kusov za cenu len 260 € s DPH (zlacňujeme z pôvodných 322 €!). Skúste niekde nájsť novú alternatívu s i5ťkovým procesorom za rovnakú cenu!

Môžete si pomyslieť, že výkonovo nie je nič extra. Na bežnú prácu je však ideálny. Práca s kancelárskymi balíčkami, surfovanie na internete, hranie jednoduchých hier, pozeranie filmov a podobne, sú pre neho hračkou.

Notebook DELL Latitude E6320 určite odporúčame tým, ktorí chcú pri kúpe notebooku ušetriť, pretože hľadajú „priemerný“ stroj, na ktorom zvládnu svoju každodennú prácu. Dáva vám to zmysel? Okrem solídneho pomeru cena/výkon máte navyše obrovskú výhodu oproti bežným notebookom v tom, že jeho konštrukcia je mechanicky odolná a tak sa nemusíte báť o vašu investíciu, ani keď vám nešťastne padne na zem – ako sa už stalo nedopatrením niekoľko krát aj nám 🙂

Plusy:

  • Výhodná cena
  • 2 roky záruka
  • Stabilný výkon
  • Vysoká modelová trieda
  • Mechanicky odolná (robustná konštrukcia)
  • Mobilné rozmery
  • Zaujímavá klávesnica
  • Atraktívny vzhľad

Mínusy:

  • Pre niekoho možno vyššia hmotnosť

Čo zákazníci najčastejšie kupujú?

Podobné príspevky

Pridaj komentár