Recenzie

RECENZIA: Študentský bestseller Dell Latitude E7270

recenzia dell latitude E7270

Nie je zakázané tento notebook používať napríklad v kancelárii. Nikoho nebudeme odhovárať, ak na ňom bude chcieť iba pozerať film, či vybavovať emaily. Predsa ale som z tohto notebooku spravil školský bestseller a horúceho kandidáta pre študentov. Prečo? Nenechám si to samozrejme pre seba ale prezradím všetko, čo by ste o ňom mali vedieť.

Repasované notebooky niekedy trpia na vzhľad. Predsa len sa jedná o staršie modely, ktoré nemusia vždy odzrkadľovať najnovšie módne trendy. Pri tomto modely to ale neplatí. Veď posúďte sami.

Nenechajte sa ale oklamať vzhľadom. Ten je dôležitý ale notebook si nekupujete ako módny doplnok ale na to, aby slúžil, nesekal, bol svižný a promptne reagoval na úlohy, ktoré mu naložíte.

Zväčša sa nerozpisujem o označení notebooku, je to nudné a nič nehovoriace, napríklad HP Pavilion 15-eh0990nc (340V4EA).

Rozlúsknuť názov tohto modelu ale nie je nič zložité a veľa napovedá o vlastnostiach. Latitude je najvyššia biznis rada od Dellu, taký crème de la crème, chuťovečka, ak to chcete po slovensky.

Sedmička na začiatku naznačuje kovové telo z horčíka, ktoré dokonale chráni dáta ale aj samotnú konštrukciu. Už začínate chápať prečo ho odporúčam študentom? 2 značí uhlopriečku – 12“, 12,1“ či 12,5“ model. Ďalšia sedmička označuje generáciu modelu. Sedmička je už dooosť vysoké číslo, takže sa jedná o jeden z posledných modelov, kde sú vyladené malé drobnosti a model je vskutku vyšperkovaný.

repasovany notebook Dell Latitude E7270

Čo sa týka portov, tak na notebooku nájdeme 3x USB 3.0, čo oceníte napríklad pri kopírovaní z externého disku alebo po pripojení smartfónu. Zvlášť by som upozornil na HDMI port, ktorý nie je tak úplne samozrejmý. To vám otvára možnosti pripojenie napr. k TV alebo k väčšine monitorov.

Ešte sa vrátim k materiálu. Okolie kláves je potiahnuté veľmi príjemným pogumovaním. Ruka sa tak pri písaní nešmýka a to má vplyv aj na presnosť písania. Už keď sme pri klávesnici – myslel som si, že písanie na nej bude vzhľadom na rozmery notebooku miernym problémom ale mýlil som sa. Klávesy sú dostatočne veľké a medzery medzi nimi sú postačujúce, aby nedochádzalo k preklepom. Trochu mi chýba väčšie tlačidlo ENTER ale to je len sila zvyku.

Výrobca dodáva klávesnicu aj s podsvietením ( máme na sklade ), prípadne bez. Študent ale ocení práve podsvietenie, keďže sa ponára do učenia aj po večeroch ( pokiaľ nie je akcia na chodbe alebo vo Véčku ).

klavesnica dell latitude E7270
porovnanie uhlopriecky 12 a 14 palcovej

Prémiové materiály a skvelý výkon sa premietli aj do ceny. Tá sa pri uvedení na trh pohybovala okolo 1338 €. Dosť, však? Nepanikárte, čítajte ďalej. Venujeme sa totiž repasovaným notebookom a preto je cena výrazne nižšia a to aj so zárukou 2 roky, akoby to bol nový kus. Ale o tom neskôr.

Najpopulárnejšie notebooky majú 14“ uhlopriečku. Tento fešák má 12,5“. To je fakt, ale asi vám to veľa nepovie, preto som odfotil porovnanie s 14“ notebookom.

Not great, not terrible. Ten rozdiel vskutku nie je priepastný ale prináša to so sebou nejednu výhodu. Napríklad hmotnosť. Ručička váhy sa zastavila na 1380 gr. Výška notebooku je len 18,8mm – ďalšia nesporná výhoda kompaktnejšieho notebooku.

Poďme na displej. Dellkáči osadzujú fullHD aj HD displej. Samozrejme, fullHD je žiadúcejším, lepším a samozrejme aj drahším riešením. Pozrime sa na to, či je ten rozdiel skutočne veľký.

Dištančné vzdelávanie? Je možné, že na jeseň opäť prejdeme na túto formu, preto je kvalitná webkamera vskutku potrebná. Aby som vás nevystrašil, tak som odfotil rastlinku v našej kancelárii namiesto mojej tváre.

webkamera Dell Latitude E7270 (1)
porovanie fullhd a hd displeja
vydrz baterie dell latitude E7270

Študenti cestujú, potrebujú dobrú výdrž batérie. Myslíte, že by notebook vydržal pri cestovaní vlakom alebo autobusom? Nastavený je maximálny jas ale bez spustených programov. Každopádne pri 100% nabití a bežnej práci na notebooku vydrží baterka nadštandardne veľa.

Výkon je zabezpečený procesorom i5, SSD-čkom a 8 GB RAM (možnosť rozšíriť až na 16 GB ).

Je ho počuť? Dáva o sebe vedieť, keď je pod záťažou? Dell Latitude E7270 je tichučký a najväčší „hluk“ vydá vtedy, keď má skutočne naložené. Možno by som slovo hluk zamenil za šepot, lebo to je úroveň hluku, ktorý vydá. Inak je tichý ako myška. A chladný, takže ak niekto zvykne pracovať s notebookom na kolenách, tak nebude mať horúce stehná.

Takže sečteno, podtrženo. Ľahký, odolný, mimoriadne svižný s kvalitným displejom a tichučkým chodom. Študenti ( a nielen oni ), na čo ešte čakáte? Cena totiž nie je 1338€ ale len okolo 400 € ( v závislosti od konfigurácie ) Zvyšných 800 € máte na piv…ehm na učebnice a pomôcky.

repasovany notebook Dell Latitude E7270
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
Zatvoriť

Dell Latitude E7270

417.00  s DPH
 • Intel Core i5-6300U
 • 8GB RAM DDR4
 • 128 GB SSD
 • 12,5" FullHD 1920x1080
 • HDMI | MiniDP | 3xUSB3.0 | webkamera
 • Windows 10 Pro
repasovany notebook Dell Latitude E7270 B (1)
SALE
SALE
SALE
SALE
SALE
Zatvoriť

Dell Latitude E7270

413.00  s DPH
 • Intel Core i5-6300U
 • 8GB RAM
 • 256GB SSD
 • 12,5 HD displej
 • webkamera | podsvietenie klávesnice | HDMI | miniDP | 3xUSB 3.0
 • poškodené šasi ( viď obrázok v galérii )

Pridaj komentár