Recenzie

Recenzia: Štýlový a vytrvalý FUJITSU LifeBook E554

Recenzia Fujitsu Lifebook E554

Chceli ste to mať biele na čiernom? Tak ho tu máte. Perfektný kancelársky ultramaratónec Fujitsu LifeBook E554Trochu mi svojou vytrvalosťou pripomína bežcov, ktorí počas pandémie zabehli maratón vo svojej záhrade.

Klienti na ňom oceňujú skvelý pomer CENA / VÝKON a tiež numerickú klávesnicu, ktorá sa v kancelárii perfektne uplatní. Full HD displej je perfektný aj pre pozretie filmu. Samozrejme až po pracovnej dobe 🙂Poďme sa mu lepšie pozrieť na zúbky.

V prvom rade treba povedať, že sa jedná o biznisový model, dokonca z najvyššej modelov rady od japonského Fujitsu.

Vzhľad

Zväčša pri recenziách neriešime prvý vzhľad ale tu spravíme výnimku. Tento model na rozdiel od viacerých iných notebookov z biznisovej sféry má niečo navyše. Je dizajnovo o 2 úrovne vyššie. Keď sme tento model nakúpili ku nám, bál som sa, že klávesnica bude veľmi svetlá a bude na nej viditeľná každá škvrnka. Opak bol ale pravdou. Jemná biela matná farba kláves pôsobí prirodzene a čisto.

Príjemne matný kryt displeja pôsobí decentne ale elegantne. Je to možno aj vďaka pochrómovanému logu Fujitsu a tenkým kontrastným červeným pásom, ktorý dopĺňa celkový vzhľad.

Čo ma okrem klávesnice najviac upútalo je touchpad, ktorý pekne lícuje s jemne vrúbkovaným okolím touchpadu a klávesnice. Posúďte sami.

Repasovaný-notebook-Fujitsu-LifeBook-E544-so-zárukou-2-roky

Repasovaný-notebook-Fujitsu-LifeBook-E544-so-zárukou-2-roky

V zavretom stave má počítač rozmery 374 x 250 x 26-32 mm a pôsobí relatívne tenko na plne vybavený pracovný notebook. Pracovná hmotnosť s osadenou optickou mechanikou je 2,32 kg a LifeBook E554 tak medzi 15,6 “notebooky spadá niekam mierne pod priemer.

Nesúď knihu podľa obalu

Áno, malo by to tak byť ale pri tomto notebooku človek podvedome pozerá na vonkajšok.

Čo ale vnútro?

V tele je osadený výkonný 4 jadrový procesor i5 4.generácie, ktorý je absolútnym štandardom pre prácu aj zábavu. Výkon procesora je podporený 8 GB RAM-kou, ktorú je možné rozšíriť až na 16 GB a to už je skutočne kozmický výkon.

Disk je síce klasický HDD, ktorý je pomalší, ale nič vám nebráni vymeniť ho za SSD disk.

Výhodou je aj rýchlejší USB 3.0 port. Celkovo ich v tele nájdete tri. Vďaka týmto portom bude prebiehať prenos dát napr. z externého disku rýchlejšie, ako ste zvyknutý.

Repasovaný-notebook-Fujitsu-LifeBook-E544-so-zárukou-2-roky

Repasovaný-notebook-Fujitsu-LifeBook-E544-so-zárukou-2-roky

Displej je ďalším príjemným prekvapením tohto modelu. Štandardná veľkosť notebookov je 14“ a tento je ešte o niečo väčší – 15,6“. Veľkosť je dôležitá ale ešte podstatné je rozlíšenie. Veľmi kvitujeme, že výrobca osadil tomuto fešákovi IPS displej, vďaka čomu sa na obrazovku môžete pozerať aj pod rôznymi uhlami bez toho, aby ste mali stmavnutý alebo inak „deformovaný“ obraz. Keď k tomu pridáme info, že rozlíšenie je FullHD, tak skutočne nemáme tomuto displeju čo vytknúť.

Chladenie je tiché a bezproblémové aj pri väčšej záťaži.

 

Celkový výsledok
Fujitsu’s Lifebook E554 poskytuje svojmu majiteľovi slušný výpočtový výkon, ktorý je viac ako dostatočný na každodenné použitie.  Je tiež nainštalovaná obrazovka IPS s vysokým kontrastom a FullHD rozlíšením. Mohlo by to však byť o niečo jasnejšie. Okrem toho sa prenosný počítač sotva zahreje a poskytuje veľmi dobrú výdrž batérie. Dizajn sa nemusí každému páčiť a priznáme sa, aj my sme sa obávali, či nebude pôsobiť neprirodzene. Keď sme ho ale videli naživo, všetky obavy sa rozplynuli.

Pridaj komentár