Recenzie

Recenzia univerzála Toshiba Tecra Z40-C

recenzia Toshiba Tecra Z40-C

Nemám rád slovo univerzál. Je to také…Dobré pre všetko ale perfektné v ničom. A predsa som do nadpisu toto slovo použil. Prečo? Poďme si rozobrať Toshiba Tecru Z40-C.

Vynechám nudné pozadie o tom, že Toshiba je japonská firma, ktorá stojí za úplne prvým prenosným počítačom na svete v roku 1985. Jeho trhová hodnota je 29 miliárd dolárov a zamestnáva po svete viac ako 200 000 ľudí.

Hmm, tak predsa som to napísal.

A teraz tá zaujímavejšia časť.
Prvý dojem? Úprimne – dostal som od Majčiho zo servisu 2 krabice s notebookom. Prvým bol Dell Precision M4700 a v druhej krabici ležala Toshiba. Išiel som ich fotiť. Mal som pocit, že v druhej krabici nič nie je, maximálne dáky adaptér. Dell totiž váži okolo 3 kg. Zaujímalo ma, koľko váha ukáže Toshibe. Nedalo mi a položil som ho doma na kuchynskú váhu. Prvé vyšetrenie mala Toshiba za sebou.

Toshiba Tecra váha

Zapínam ju. Vďaka SSD-čku a výkonnému procesoru naštartoval za veľmi slušných 19,4 sekundy. Žiadne vrčanie chladiča. Prvé sekundy som si myslel, že som ho zle zapol, tak tichý bol.

V hlave mi skrsla myšlienka. Vyskúšam, koľko decibelov nameriam, keď bude notebook zapnutý na „voľnobeh“ aj so spustenými programami ( Spotify, Chrome, maily, hra na pozadí, Microsoft Edge ).

Takže zatiaľ máme tieto vlastnosti:

  • Je ľahký, aj keď je z odolného horčíka

  • Je tichý, hluk je niekde na úrovni hlasitosti dýchania. Takže skoro nepočuteľné

  • Je rýchly, vďaka výbave, ktorú dostal

Ďalšie vyšetrenie je baterka. Tá má slušnú kapacitu a ako môžete vidieť na obrázku, vie vydržať pekne dlho. Samozrejme, tento test nie je úplne smerodajný, pretože spotreba strašne kolíše podľa jasu obrazovky, práce, ktorú robíte a podobne. Ale aspoň dáky obraz to vytvára.

výdrž baterky Toshiba Tecra Z40-C (B+)

Klávesnica nie je tak vystúpená nad telo notebooku ako som zvyknutý. To však ale nie je problém, len konštatujem. Celkovo sa mi na nej písalo veľmi dobre. Nevydáva klepavé zvuky. Medzi klávesami je dostatočná medzera, aby dochádzalo k minimu preklepov.

Veľký touchpad má odo mňa veľké plus. Dobre reaguje na pohyb prstom, je pevne osadený.

Konektormi sa nerád zaoberám, lebo tie sa dajú nájsť v popise produktu. Ale nedá mi nespomenúť HDMI port, ktorý nie je tak úplne samozrejmosťou u tohto typu notebooku.

Naposledy som bol takto ohromený notebookom v októbri, keď som recenzoval ThinkPad X230

Poďme si ale vysvetliť prečo som ho nazval univerzál. Má totiž každému užívateľovi čo ponúknuť.

recenzia Toshiba Tecra Z40-C (B+)

ŠKOLA ocení odolné telo, keďže k nehodám v učebni dochádza. Má kvalitnú webkameru pre dištančnú výučbu. Výkon na výučbu bohate postačuje, povedal by som, že je až možno výkonnejší, ako je potrebné, ale na výkone šetriť netreba.

FIRMY ocenia vzhľad ultrabooku, dobrú výdrž baterky a váhu pri prenášaní. Tichý chod v kancelárii, kde sa tlačí niekoľko ľudí je mimoriadne príjemným benefitom, aby to tam nevyzeralo ako v serverovni alebo výskumnom ústave NASA.

OBCE vedia notebook použiť pri sčítaní ľudu, prácu v teréne ale aj na každodennú prácu na úrade. Viacero spustených programov naraz pre Toshibu nepredstavuje problém. Mapy, maily, dokumenty, Excel, Word – to všetko zvládne bez toho, aby sa zapotil.

BEŽNÝ SPOTREBITEĽ získa všetky vyššie spomenuté výhody, z ktorých si dokonca môže vybrať a to bez kompromisov alebo obmedzovania. Uviverzál, ktorý sa dotkne každého.

To je Toshiba Tecra Z40-C – váš nový repasovaný notebook.

Toshiba Tecra Z40-C (B+)

Pridaj komentár