Recenzie

Recenzia: Výkonný pomocník – Notebook Lenovo ThinkPad L412

Recenzia: Výkonný pomocník – Notebook Lenovo ThinkPad L412

Olaa! Do rúk sa nám dostal fajnový notebook s hrdým názvom Lenovo ThinkPad L412 . Kto to ešte nevie, rada Lenovo ThinkPad patrí medzi obľúbené u používateľov v pracovnom prostredí. Vo firmách, pri práci na cestách a podobne. Ich priamymi konkurentmi sú napríklad notebooky HP EliteBook, či Dell Latitude. Ako možno tento notebook hodnotiť z používateľského hľadiska? Čítajte ďalej.

Čo je na ThinkPadoch zaujímavé na prvý pohľad?

Na prvý pohľad je na ThinkPadoch zaujímavé to, že keď ich používatelia majú hodnotiť na prvý pohľad, povedia, že vyzerajú ako nejaká stará „vykopávka“. A v podstate majú sčasti pravdu. ThinkPady si zachovávajú svoj konzervatívny dizajn v podstate od prvých modelov. Pozrite sa, ako vyzerali prvé ThinkPady:

Recenzia: Výkonný pomocník - Notebook Lenovo ThinkPad L412

A teraz sa pozrite na to, ako vyzerá recenzovaný Lenovo ThinkPad L412:

Recenzia: Výkonný pomocník - Notebook Lenovo ThinkPad L412

 

No čo na to poviete? 🙂 Tá podobnosť. Zachovaný tmavý dizajn, príjemná klávesnica tak typická pre ThinkPady, trackpoint a tlačidlá touchpadu. Samozrejme sa časom zmenilo to, čo sa ukrýva vo vnútri – hardvér.

Výkonnostná stránka z pohľadu používateľa

Je treba podotknúť, že sa jedná o repasovaný (obnovený) kúsok. Aktuálne je v ponuke model L412, ktorý bol repasovaný (obnovený) priamo na linkách výrobcu a viacnásobne bola overená jeho funkčnosť a stabilita – podobne ako bol overený aj v našom servisnom stredisku.

Jeho mozgom je výkonný mobilný procesor zvučnej značky Intel. Intel Core i5 520M taktovaný na frekvenciu 2,4 GHz si ľahko poradí s dnešnými pracovnými záležitosťami, ako je vybavovanie online záležitostí, práca s grafickými programami (ako je Photoshop, GIMP a podobne), či kancelárskymi balíčkami. V tomto ho dopĺňa operačná pamäť o kapacite 4 GB DDR3. Aj veľkosť disku 160 GB HDD napovedá, že sa jedná o konfiguráciu primárne určenú na pracovné záležitosti. Ak niekto hľadá notebook za priaznivú cenu do firmy alebo domácnosti a jeho určenie má byť na bežnú prácu, či surfovanie na internete, Lenovo ThinkPad L412 je určený práve pre vás 🙂 S radosťou bude vašim pomocníkom aj na cestách. Využijete ho na spríjemnenie cesty, alebo napríklad aj študenti ho využijú na spracovanie úloh zo školy.

Notebook je dokonale prispôsobený potrebám bežných používateľov. A to svojim rozmerom, výkonom, ale aj rozmiestnením funkčných tlačidiel pre komfortné ovládanie programov.

Lenovo ThinkPad L412 – odolnosť a beznečnosť ako pridaná hodnota?

Čo si používatelia predstavujú pod pojmom „odolnosť notebooku“? Pri tomto modeli je to jednoznačne aj odolnosť konštrukcie. Bol vyrábaný z najkvalitnejších materiálov, aké sa vo výrobe používajú. Preto sa tieto stroje vyznačujú nielen fajnovým výkonom, ale aj odolnosťou a dlhou životnosťou. Padne na zem? No a čo? ThinkPad si z toho nič nerobí a ešte pred pádom „odstaví“ pevný disk do bezpečnej polohy, aby ochránil Vaše dáta.

Recenzia: Výkonný pomocník - Notebook Lenovo ThinkPad L412

V rámci recenzie sme sa na notebook Lenovo ThinkPad L412 pozreli z používateľského hľadiska. Je určený na bežnú prácu. Ideálne sa hodí do domácnosti alebo do kancelárie, či na cesty. Hráči si uňho uspokojenie nenájdu. Fakticky však až prekvapí bežného používateľa jeho robustnosťou, stabilitou a spoľahlivosťou. No a po niekoľkých rokoch používania aj svojou dlhou životnosťou 🙂 Ako pridaná hodnota pre používateľa je v prvom rade bezpečnosť vo forme odolnej konštrukcie a ďalších bezpečnostných prvkov. Ďalej je tu špičková ThinkPad klávesnica, s ktorou je písanie priam zážitkom. Zaujal vám teda tento ThinkPadík? 🙂 Objednať si ho môžete priamo tu a do pár dní je u vás 🙂 Zažite jeho „pracovnú horúčku“ priamo na vlastnej koži 😉

Recenzia: Výkonný pomocník - Notebook Lenovo ThinkPad L412

Pozrite si naše aktuálne tipy:

Podobné príspevky

Pridaj komentár