Recenzie

Recenzia: Výkonný pracovník Fujitsu LifeBook E752 s Core i7, 8 GB RAM, 500 GB HDD

Rozličných modelov notebookov je na trhu obrovské množstvo. Stíha to vôbec ešte niekto sledovať? Podľa čoho si má potom človek rozumne vybrať? Podľa čoho si vyberáte notebook vy? Podľa parametrov, podľa cenovej dostupnosti? Zákazníkov sa vždy pýtame, na aké účely budú notebook využívať. Najčastejšie sa jedná o notebook na bežnú prácu, pričom dostupná cena a dlhá životnosť je podmienkou.

Recenzia: Výkonný pracovník Fujitsu LifeBook E752 s Core i7, 8 GB RAM, 500 GB HDD

Výhodný pomer cena/výkon

Rozhodli sme sa, že sa pozrieme z používateľského hľadiska na obnovený notebook Fujitsu LifeBook E752. Na sklade máme ešte niekoľko kusov v konfigurácii s procesorom Intel Core i7 3632QM (6M Cache, 2.2 GHz), 8 GB DDR 3 RAM, 500 GB HDD, grafikou Intel HD Graphics. Uhlopriečka notebooku je 15.6“ a rozlíšenie displeja má príjemných 1600 x 900 bodov. Cena notebooku pri publikovaní tohto článku je 449,98 € s DPH. Pôvodná predajná cena sa pohybovala v rozpätí od 1 200 – 1 500 € (zdroj: https://www.cnet.com/products/fujitsu-lifebook-s752-14-core-i5-3340m-4-gb-ram-320-gb-hdd-us/specs/).

Po nahliadnutí na základné parametre notebooku môžeme povedať, že je plne pripravený zvládnuť aj náročnejšie používateľské požiadavky. Čo takto ho použiť na CAD aplikácie, strih videa alebo iné profesionálne využitie? Kancelárske balíčky sú pre neho hračkou. Rovnako ako surfovanie na internete. Všimnite si, že je v konfigurácii je 500 GB HDD disk. Čo takto tento disk vymeniť za rýchly disk typu SSD? Takto by používateľ získal výkonovú rezervu na niekoľko ďalších rokov.

Fujitsu LifeBook E752 na prvý pohľad

Recenzia: Výkonný pracovník Fujitsu LifeBook E752 s Core i7, 8 GB RAM, 500 GB HDD

Po otvorení displeja sme ihneď zaregistrovali plastový, ale zato atraktívny dizajn. Výrobcovi zaiste šlo o dobrú prenositeľnosť, čoho dôkazom je relatívne nízka hmotnosť notebooku – oproti takému ThinkPadu T520 od Lenova. Používatelia ocenia tichú klávesnicu s numerickou časťou. K dispozícii sú aj rôzne funkčné klávesy, ktoré môže používateľ využiť na zrýchlenie jeho práce.

Na prvý pohľad sme si najprv mysleli, že bude s ním treba zaobchádzať opatrne. Veď predsa vyzerá tak „plastovo“. Netreba však zabúdať, že sa jedná o notebook TOP business triedy. Je osadený odľahčenou konštrukciou, ktorá zabezpečuje mechanickú odolnosť a chráni tak všetky dôležité vnútorné komponenty. Nie je plast ako plast. Sú použité špeciálne prímesy, ktoré tiež zabezpečujú vyššiu odolnosť vonkajších materiálov.

Čo povedať na záver?

V úvode sme písali, že na trhu je dostupné nespočetné množstvo rôznych modelov notebookov. Stačí si len vybrať. Dôvody, prečo obnovený notebook Fujitsu LifeBook E752 odporúčame, sú atraktívny výkon, displej s príjemným rozlíšením a výhodná cena. Používatelia ho ocenia či už pri bežnej práci, alebo pri náročnejších požiadavkách z profesionálnej oblasti.

Čo by ste sa o Fujitsu LifeBook E752 chceli dozvedieť viac? Veľmi radi odpovieme:

logo fujitsu lifebook Zebracomp.skModelová rada Lifebook od Fujitsu je primárne tvorená pre biznis sféru. To znamená, že sú použité tie najlepšie materiály ako hliník, či horčík, aby sa zabezpečila odolnosť a ochrana dát. 

Po kompletnom repase sú tieto notebooky rovnako výkonné akurát cena je niekedy aj o 70% nižšia ako by ste si kúpili nový notebook. 
Repasované notebooky Fujitsu spájajú japonskú kvalitu a precíznosť so slovenskou cenou a preto sú mimoriadne obľúbené vo firmách, v domácnosti, či na úradoch.

logo fujitsu repasované notebookyNajväčší japonský výrobca výpočtovej techniky Fujitsu sa po svete preslávil vďaka svojej spoľahlivosti a výkonu. 
A skutočne, miera reklamácií repasovaných notebookov Fujitsu je u nás rovná takmer nule. 

V priebehu rokov získalo Fujitsu viac ako 34 000 patentov, ktoré pomohli zdokonaliť ich produkty. 
Vo Fujitsu navyše myslia aj na ekologický aspekt. Všetky tablety a notebooky spoločnosti Fujitsu dodržiavajú globálne normy environmentálnej bezpečnosti a dodávajú sa so spoľahlivým štandardom Energy Star.
Medzi ich najvyššie biznis modely notebookov patrí predovšetkým rada Lifebook a práve túto modelovú radu u nás ponúkame.

Podobné príspevky

Pridaj komentár