repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
Záťažový HP Compaq 8000 Elite SFF

Recenzia: Záťažový HP Compaq 8000 Elite SFF

V pondelok 24.04.2017 sme priamo na náš sklad prijali 18ks záťažového počítača s názvom HP Compaq 8000 Elite SFF. Rozhodli sme sa, že sa na jeden z nich pozrieme, aby sme tento obnovený (repasovaný priamo výrobcom) model zhodnotili z používateľského hľadiska. Na čo sme prišli?

HP Compaq 8000 Elite SFF na prvý pohľad

Počítač na prvý pohľad ničím extra nevyniká. Ak je niekto zberateľ dizajnových kúskov, HP Compaq 8000 Elite SFF by ho určite neuspokojil. Niekto by mohol povedať, že čo je to za „divnú škatuľu“. Je tu ale zámer. Zámer taký, že počítače radu Compaq Elite ani vzhľadom vynikať nemajú. A to im dáva priestor ku konzervatívnemu a hlavne funkčnému prevedeniu. Sú stavané na vysokú a dlhodobú záťaž a vysokú energetickú efektivitu.

Recenzia: Záťažový HP Compaq 8000 Elite SFF

Na prvý pohľad si každý s nás všimne nadštandardný počet USB portov. A to aj vpredu, či vzadu PC skrinky. Aj toto napovedá tomu, že sa bude jednať o „stroj“ určený primárne na pracovné účely. Pri práci predsa potrebujeme široké možnosti pripojenia pre zariadenia, ktoré pripájame pomocou obľúbeného USB portu. Veď koho nevyvedie z miery to, že sú všetky USB porty obsadené a nemá si kde „pichnúť“ USB kľúč, externý disk alebo Smartfón, aby sa nabil. Veľmi dobrá konektivita je na prvý pohľad plusom a určite poteší každého používateľa.

Recenzia: Záťažový HP Compaq 8000 Elite SFF

Prevedenie SFF, obľúbenosť a stabilita

SFF znamená v origináli Small Form Factor. V jednoduchosti pre potreby tejto recenzie to znamená, že rozmerové prevedenie počítača je veľkostne minimalizované tak, aby bola zachovaná potrebná konektivita a výkonová efektivita počítača. Jednoducho, HP Compaq 8000 Elite SFF je rozmerovo menší ako bežné stolové počítače. To používateľom pomôže na stole (alebo aj mimo stola) ušetriť priestor. Počítač nebude zaberať veľa miesta a používatelia budú mať priestor pre viac vecí na stole (alebo aj mimo neho). SFF prevedenia bežne nájdete v reštauráciách alebo kaviarňach a beží na ňom pokladničný softvér. To dokazuje, že konkrétne aj model HP Compaq 8000 Elite SFF je veľmi obľúbeným vďaka jeho stabilite. Tieto počítače sa využívajú aj vo výrobných firmách, kde je nepretržitá prevádzka. HP Compaq 8000 Elite SFF si proste „ide svoje“ a drží stabilný výkon aj po niekoľko týždňovej nepretržitej prevádzke.

A čo výkonová stránka? Koho uspokojí?

HP Compaq 8000 Elite SFF je obnovený (repasovaný) počítač priamo výrobcom a dodávaný priamo od výrobcu. Vzhľadom na to, že počítač je obnovený, disponuje starším, ale zato robustne taktovaným procesorom Intel Core 2 Duo E8500 s frekvenciou 3,16 GHz. Procesoru „asistuje“ operačná pamäť o kapacite 2 x 2 GB DDR3 1333 MHz, čiže dokopy 4 GB DDR3 RAM (v prípade potreby je možné RAMku rozšíriť a to spôsobom: Maximálne 8 GB v 4 slotoch). Vaše dáta bezpečne uloží pevný disk typu HDD o kapacite 250 GB. Grafický výstup má na starosti Intel Graphics Media Accelerator 4500 (512 MB).

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Súhlasím so Zásadami spracovania a ochrany osobných údajov

Viac info a objednávky tu:

Čo sa ešte najlepšie predáva?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *