Powered by Smartsupp

Notebooky pre grafikov

Pre grafikov je dôležité, aby mali notebook s vysokým výkonom, ktorý zvládne náročné grafické aplikácie a programy. Preto by mal byť notebook vybavený výkonným procesorom a grafickou kartou s vysokým výkonom.

Odporúčame notebooky s minimálne Intel Core i5 alebo ekvivalentným procesorom od AMD a grafickou kartou s minimálnou pamäťou 4 GB.

Dôležité je aj rozlíšenie obrazovky. Odporúčame notebooky s rozlíšením Full HD alebo vyšším, aby boli obrázky jasné a ostré. Zvyčajne grafické aplikácie a programy tiež vyžadujú veľa RAM, takže je dobré mať notebook s minimálne 8 GB RAM, ale ideálne by mal mať minimálne 16 GB RAM.

Pri výbere notebooku pre grafiku je tiež dôležité zvážiť veľkosť a typ pevného disku alebo SSD, ktorý je vhodný pre rýchle nahrávanie a ukladanie grafických súborov. Odporúčame notebooky s minimálne 512 GB SSD alebo 1 TB pevným diskom.

Pri výbere grafického notebooku je tiež dôležité zvážiť farbu reprodukovanú obrazovkou, porty pre pripojenie rôznych zariadení a ergonómiu klávesnice a touchpadu, aby bola práca pohodlná a efektívna.

Väčšina notebookov pre grafiku je značková a vyrobená pre profesionálnych používateľov, a preto sú v cenovom rozpätí od 1000 do 3000 eur. Avšak, je tiež možné nájsť kvalitné notebooky pre grafiku v nižšom cenovom rozpätí, ale s obmedzenými funkciami a nižším výkonom.

{newsletter_email}