Powered by Smartsupp

Workstation notebooky

Pre učiteľov sú vhodné notebooky, ktoré sú ľahko prenosné, s dlhou výdržou batérie a s dostatočným výkonom pre každodenné použitie.

Odporúčame notebooky s minimálne Intel Core i5 alebo ekvivalentným procesorom od AMD a minimálne s 8 GB RAM. Súčasne je dôležité zvážiť typ použitia notebooku učiteľom. Ak sa budú notebooky používať pre online výučbu a konferencie, odporúčame notebooky s webovou kamerou a kvalitnými reproduktormi pre čistý zvuk.

Ak budú notebooky slúžiť pre prácu s dokumentmi a prezentáciami, dôležité je aj rozlíšenie obrazovky, veľkosť a ergonómia klávesnice a touchpadu. Odporúčame notebooky s rozlíšením Full HD alebo vyšším, a s dostatočne veľkou obrazovkou, aby boli dokumenty a prezentácie prehľadné a čitateľné.

Ďalším dôležitým faktorom je veľkosť a hmotnosť notebooku. Odporúčame notebooky s veľkosťou obrazovky 13-14 palcov, ktoré sú dostatočne malé a ľahké na prenášanie, ale zároveň dostatočne veľké pre pohodlnú prácu.

Cena notebookov pre učiteľov sa pohybuje od 500 do 1000 eur. Avšak, v závislosti na konkrétnych požiadavkách učiteľov a ich preferenciách, je možné nájsť vhodný notebook v širšom cenovom rozpätí.

{newsletter_email}