Zaujímavosti

Skutočný príbeh: „Bežný“ notebook už nikdy viac!

Vraj nie je notebook ako notebook. O tom sa denne presviedčajú mnohí používatelia. Niekto berie ohľad na parametre, na vzhľad a niekto na celkovú životnosť a z toho vyplývajúci dobrý pocit z investície. Prečítajte si príbeh jednej z našich zákazníčok:

Dnes uplynul tretí mesiac, ako som v práci dostala svoj nový notebook. Myslím, že prišiel čas aby som sa s vami podelila o môj príbeh. Pre tieto účely by som tento príbeh nazvala : „Bežný“ notebook už nikdy viac!

Nový a ako z rozprávky

Začiatok nášho príbehu bol ako z rozprávky. Po prvý krát som ho uvidela na svojom stole. Bol zabalený v nádhernom a luxusnom obale. Srdce sa mi rozbúšilo a dlane sa začali potiť. Skrátka, bola to láska na prvý pohľad. Ihneď som si ho rozbalila a obdivovala som svôj nový objav. Vyzeral priam dokonalo. Mal krásne oblé hrany a priam žiarivý povrch.

Nadšenie

Potom ako mi ho kolega nainštaloval som začala objavovať jeho ďalšie vymoženosti. Už na prvý pohľad bolo jasné, že grafika je veľmi na vysokej úrovni. Veľmi sa technike nerozumiem, ale rozdiel medzi displejom nového a starého notebooku bol viditeľný. Grafika nemala chybu, tak isto ani zvuk pri prehrávaní videí a tak sa moje nadšenie len stupňovalo. Môj starý notebook ostal zabudnutý takmer okamžite. Čím dlhšie som obdivovala moju novú lásku, tým viac som si bola istá , že toto je ten najlepší notebook. Veľkou výhodou bolo aj to, že som ho mala dovolené používať aj na súkromné účely. Vzala som si ho do tašky a bežala som na autobus. Dávala som naň veľký pozor, predsa len bol nový. Veľmi som si ho obľúbila a môj pôvodný notebook zapadal prachom. Takýto bezstarostný vzťah medzi mnou a novým ASUSom vydržal necelé tri týždne.

Skutočný príbeh: „Bežný“ notebook už nikdy viac!

Designed by jcomp / Freepik

A potom to prišlo

Bola krásna slnečná  sobota a ja som sa balila na dovolenku. Ako obvykle som notebook položila do mojej cestovnej kabelky a hneď vo vedľajšom vrecúšku bol položený lak na nechty. Nepríjemné prekvapenie prišlo v momente, keď som ho vo Francúzsku zapla. Zrazu sa na obrazovke objavil čierny pás. Na kryte displeja bola malá ryha. Asi od laku? Od fľaštičky sprostého laku? Nechápala som, prečo a ani ako sa tam ten pás dostal a tak som okamžite zašla do opravy. Veľmi rýchlo ho diagnostikovali a verdikt znel, že som si to spôsobila sama. Čiže môj hlúpy lak spôsobil to, že už navždy budem mať čierny pás na obrazovke.

Ďalšie problémy

Toto bol len prvý problém, ktorý môj vzťah k ASUSu naštrbil. Samozrejme som žena ako každá iná, a tak nie som práve typ, ktorý by si veľmi dával pozor na techniku. Nebolo nič nezvyčajné, že som do notebooku trochu silnejšie buchla, alebo ho nedopatrením chytila rukou pri premiestňovaní len za monitor. Keď som mala svoj starý ThinkPad, neuvedomovala som si , že  to môže byť nejaký problém, ale očividne bol. Môj nový miláčik, bol na všetko veľmi citlivý, ba priam až precitlivelý. Čím ďalej tým viac mi začínal chýbať môj dobrý ThinkPad. Chýbal mi ten pocit, že si nemusím dávať pozor na to, kam a ako ho položím. Nemusela som sa nikdy báť ako silno stlačím medzerník, ani som sa nemusela obávať, že nejaký lak poruší obrazovku.

Hnev a poučenie

ThinkPad veľmi rýchlo vytlačil nejaký vraj multimediálny ASUS z môjho srdca a to právom. Kúpila som si ho asi pred rokom. Popravde som ho ani nechcela, ale môj priateľ ma presvedčil, že to bude notebook vhodný pre mňa a tak mi ho objednal. Je to jeden z tých repasovaných notebookov, no ja som zo začiatku neverila, že môže byť tak isto kvalitný, ako nové notebooky. Trvalo mi to síce dlhšiu dobu, ale prišla som na to, že nie je rovnako kvalitný ako nové notebooky, ale je priam o 100 % kvalitnejší. Teraz to už môžem porovnať. Môžem na ňom robiť presne to isté ako na „starom“ ASUSe, ale s jedným veľkým rozdielom. Nie ja slúžim notebooku, ale on slúži mne. Nemusím dávať pozor do ktorej tašky, alebo k čomu ho položím a tak isto sa nemusím báť , že keď bežím na električku tak sa mi v taške poškodí. Je rovnako výkonný a aj štýlový, aj napriek tomu že je už ho niekto predtým používal.

Záverom tohto môjho príbehu by som Vás len chcela poprosiť aby ste nekupovali fajnové notebooky o ktoré sa bude treba starať viac ako o dieťa, ale aby ste  kupovali notebooky pri ktorých sa budete cítiť fajnovo vy, a ThinkPad takýmto bezpochyby je.

Jarmila, Bratislava

Aby Vám neušlo:

Podobné príspevky

Pridaj komentár