Zavrieť

Kupón predstavuje príslušnú zľavu na celý Váš nákup produktov z kategórie "Naše tipy" pri hodnote nákupu nad 100 € s DPH. Príslušný kupón na zľavu sme Vám zaslali na Vami zadaný e-mail. Kupón na zľavu si uplatníte v prvom kroku košíka. Pod zoznamom objednávaných produktov je políčko „Kód kupónu“. Do tohto políčka vložíte váš kupón na zľavu a kliknete na tlačidlo „Použiť kupón“. Ak je kupón zadaný správne a je platný, zľava sa vám automaticky prepočíta :)
Špeciálna ponuka pre Vás odomknutá!
Teraz máte šancu získať na Váš nákup zaujímavú zľavu! Budete mať šťastie? Zatočte kolesom!
* Zatočiť kolesom šťastia môžete iba raz.
* Ak vyhráte, využite svoj kupón pri nákupe
* Kód na zľavu Vám zašleme na Vami zadaný e-mail
* Zlava platí na celú kategóriu produktov "Naše tipy" pri hodnote nákupu nad 100 € s DPH

Svetový deň bez mobilu?

Svetový deň bez mobilu. Vedeli ste, že tento deň sa prvý krát oslavoval v roku 2001? Prvé ročníky osláv boli populárne hlavne vo Francúzsku, Belgicku, Švajčiarsku, Fínsku alebo Kanade. Vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa. On ako prvý napísal knihu o mobile, ktorá má názov Tueur de portable sans mobil apparent.

Svetový deň bez mobilu?
Zdroj: https://media.cultura.com/media/catalog/product/cache/1/image/1000×1000/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/u/tueur-de-portable-sans-mobile-apparent-9782912458117_0.jpg?t=1510357566

Vypnúť mobilné telefóny

V tento deň by si ľudia mali vypnúť svoje mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného nástroja. Hlavným prínosom má byť uvedomenie si skutočných hodnôt života.

Dvojsečná zbraň

Na jednej strane nám dnešné chytré mobilné telefóny (smartfóny) pomáhajú s komunikáciou a organizovaním našich náročných (pracovných) dní. Na druhej strane majú veľký vplyv aj na našu psychiku. Máme na mysli hlavne vplyv sociálnych sietí. Viaceré štúdie a výskumy sa zhodujú v tom, že prehnané používanie sociálnych sietí má negatívny vplyv na našu duševnú pohodu. Sme doma alebo v práci a na sociálnych sietí vidíme rôznych ľudí, ako si vychutnávajú dovolenky a drahé produkty, ktoré si nemôžeme momentálne dovoliť. Ako sociálne siete pôsobia na vás?

Svetový deň bez mobilu?
Designed by Dragana_Gordic / Freepik

Myslíte si, že Svetový deň bez mobilu je na niečo užitočný?

Mobil je našim každodenným spoločníkom. Určite sa treba zamyslieť, v akej miere a na aké účely mobilné telefóny používame. Ak mobil slúži nám a je nám užitočný, je všetko v poriadku. A čo v prípade, že niekto „slúži“ mobilu? Napríklad, že sa nedokáže od neho odtrhnúť a stále má nutkanie sledovať napríklad už spomenuté sociálne siete a márniť svoj život zbytočnou ľútosťou? Nie je to na škodu?

U nás je to tak…

Rozprávali sme sa o tom u nás v ZebraCompe. Máme pravidlo, že ak mobil nemusíme nevyhnutne použiť, tak ho nepoužívame. Samozrejme, „zastavíme“ sa aj na spomenutých sociálnych sieťach, aby sme zistili „čo je nové“. Ale je to len v rámci zábavy a voľného času.

Nič nové

Pozrite sa na obrázok nižšie. Myslíte si, že len mobilné telefóny sú problémom, či prekážkou? Teraz sú tu mobily, no predtým tu bolo vždy niečo „iné“. Napríklad noviny, ako je znázornené v obrázku. Je na každom z nás, či a ako sa nad našim životom zamyslíme vo všeobecnosti. Či sú pred nás prednejšie technológie a rôzne „novinky“, medziľudské vzťahy a postoj k životu. Aké sú vaše skutočné hodnoty života?

Svetový deň bez mobilu
Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/BnTH9NvIYAA4ETd.jpg

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.

Vytoč si zľavu!
Kinly get back to your previous orientation view... your wheel is rolling there...