Zaujímavosti

Svetový deň bez mobilu?

Svetový deň bez mobilu. Vedeli ste, že tento deň sa prvý krát oslavoval v roku 2001? Prvé ročníky osláv boli populárne hlavne vo Francúzsku, Belgicku, Švajčiarsku, Fínsku alebo Kanade. Vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa. On ako prvý napísal knihu o mobile, ktorá má názov Tueur de portable sans mobil apparent.

Svetový deň bez mobilu?

Zdroj: https://media.cultura.com/media/catalog/product/cache/1/image/1000×1000/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/u/tueur-de-portable-sans-mobile-apparent-9782912458117_0.jpg?t=1510357566

Vypnúť mobilné telefóny

V tento deň by si ľudia mali vypnúť svoje mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného nástroja. Hlavným prínosom má byť uvedomenie si skutočných hodnôt života.

Dvojsečná zbraň

Na jednej strane nám dnešné chytré mobilné telefóny (smartfóny) pomáhajú s komunikáciou a organizovaním našich náročných (pracovných) dní. Na druhej strane majú veľký vplyv aj na našu psychiku. Máme na mysli hlavne vplyv sociálnych sietí. Viaceré štúdie a výskumy sa zhodujú v tom, že prehnané používanie sociálnych sietí má negatívny vplyv na našu duševnú pohodu. Sme doma alebo v práci a na sociálnych sietí vidíme rôznych ľudí, ako si vychutnávajú dovolenky a drahé produkty, ktoré si nemôžeme momentálne dovoliť. Ako sociálne siete pôsobia na vás?

Svetový deň bez mobilu?

Designed by Dragana_Gordic / Freepik

Myslíte si, že Svetový deň bez mobilu je na niečo užitočný?

Mobil je našim každodenným spoločníkom. Určite sa treba zamyslieť, v akej miere a na aké účely mobilné telefóny používame. Ak mobil slúži nám a je nám užitočný, je všetko v poriadku. A čo v prípade, že niekto „slúži“ mobilu? Napríklad, že sa nedokáže od neho odtrhnúť a stále má nutkanie sledovať napríklad už spomenuté sociálne siete a márniť svoj život zbytočnou ľútosťou? Nie je to na škodu?

U nás je to tak…

Rozprávali sme sa o tom u nás v ZebraCompe. Máme pravidlo, že ak mobil nemusíme nevyhnutne použiť, tak ho nepoužívame. Samozrejme, „zastavíme“ sa aj na spomenutých sociálnych sieťach, aby sme zistili „čo je nové“. Ale je to len v rámci zábavy a voľného času.

Nič nové

Pozrite sa na obrázok nižšie. Myslíte si, že len mobilné telefóny sú problémom, či prekážkou? Teraz sú tu mobily, no predtým tu bolo vždy niečo „iné“. Napríklad noviny, ako je znázornené v obrázku. Je na každom z nás, či a ako sa nad našim životom zamyslíme vo všeobecnosti. Či sú pred nás prednejšie technológie a rôzne „novinky“, medziľudské vzťahy a postoj k životu. Aké sú vaše skutočné hodnoty života?

Svetový deň bez mobilu

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/BnTH9NvIYAA4ETd.jpg

Podobné príspevky

Pridaj komentár