Odporúčania

TEST notebookov s webkamerou

TEST kamier na notebookoch

Notebooky s webkamerou sú poslednú dobu hit. Je to kvôli potrebe práce z domu alebo distančného vysielania. Čoraz viac ľudí sa presúva do domáceho prostredia.

Webkamera je jediným vizuálnym prepojením, ktoré títo ľudia majú s okolitým svetom. Preto je kvalitná webkamera v dnešnej dobre mimoriadne dôležitá. Len prostredníctvom nej uvidia kolegovia alebo žiaci aj tie najmenšie detaily, čo pomôže efektivite a plynulosti porád, či vyučovania.

Mnohé ( ale nie všetky ) repasované biznis modely notebookov majú v sebe integrovanú webkameru. Nie je ale webkamera ako webkamera.

Preto sme si zobrali 3 modely kvalitne repasovaných notebookov od výrobcov Dell, Lenovo a Fujitsu.

Konkrétne sa jedná o modely:

Následne sme ich kamery porovnali za rovnakých svetelných podmienok. Spravili sme fotozábery aj video a sledovali rozdiely. Ako model nám poslúžila kvetina v kancelárii, ktorá má mnoho odtieňov a štruktúr a je preto vidieť kontrasty.

Druhým „modelom“ na fotení bolo jabĺčko od kolegyni Ivany ( ešte raz ďakujem, chutilo skvele ). Jablko z dôvodu, aby sme ukázali sýtosť farieb.

A aké sú výsledky?

Ako prvý sme si zobrali do parády 13“ notebook od Dellu – E3330. Webkamera má jasné bielomodré nasvietenie. Fotografie robí v maximálnej veľkosti 1280x720px a video nahrá v rozlíšení 720p, čo je odporúčaná kvalita pri telekonferenčom telefonáte alebo výučbe.

repasovany notebook Dell Latitude E3330
KLIKNITE PRE ZVÄČŠENIE

Druhým „pokusným králikom“ bol legendárny Lenovo ThinkPad T430. Jeho kamerka má svetlozelené pomocné osvetlenie. Rovnako ako jeho konkurent z Dellu dokáže spraviť fotku v rozlíšení 1280x720px a pri video snímaní sa streamuje s rozlíšením 720p.

repasovany manazersky notebook Lenovo ThinkPad T430
KLIKNITE PRE ZVÄČŠENIE

Ako posledný išiel na test Fujitsu LifeBook E756, ktorý možno poznáte z nášho Japonského týždňa.
Tu je už kamera schopná „dodať“ fotografie s rozlíšením FullHD – 1920x1080px.

Aj pri videu je badateľný posun do kvality. Webkamera zvládne snímať video s rozlíšením 1080p.

repasovany notebook Fujitsu lifebook E756
KLIKNITE PRE ZVÄČŠENIE

Na bežné použitie kamery sa odporúča rozlíšenie 720p ale vidíte sami, aký je rozdiel pri vyššom rozlíšení. Preto, ak plánujete cez kameru vyučovať, ukazovať grafy, vytlačené podklady k výučbe alebo porade, odporúčal by som kamerky s vyšším rozlíšením.

Ak ste si nie istý, či váš vybraný model tento parameter spĺňa, napíšte nám na chat alebo sa ozvite mojim kolegom na mail a radi poskytnú potrebné informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *