repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001

Užitočné klávesové skratky. Nie je to už trochu otrepané?

Užitočné klávesové skratky. Čo si o nich myslíte? Využívate ich? Poznáte všetky užitočné klávesové skratky, ktoré vám môžu pomôcť pri vašej práci? Pri vyhľadávaní na internete natrafíte na kvantum článkov s tipmi na užitočné klávesové skratky. My na klávesové skratky prinášame trochu iný pohľad 🙂

Prečo klávesové skratky vlastne vznikli?

Určite poznáte základné skratky ako je kopírovanie pomocou CTRL + Cvloženie kopírovaného obsahu pomocou kombinácie CTRL + V. Ďalším príkladom z bežného používania môže byť tlač pomocou CTRL + P, celý výber obsahu pomocou CTRL + A, alebo vytvorenie nového dokumentu v nejakom programe pomocou CTRL + N. Takto by sme mohli pokračovať  snáď až do rána. Klávesových skratiek je nespočetné množstvo.

Vráťme sa späť k otázke, prečo klávesové skratky vlastne vznikli? Možno nastala chvíľa na zamyslenie sa aj z vašej strany. Určite sa zhodneme. Vznikli preto, aby nám zefektívnili (zjednodušili a zrýchlili prácu) so softvérom rôzneho druhu. Prečo by sme napríklad mali pri kopírovaní stále preklikávať nejaké menu, keď to môžeme urobiť rýchlo pomocou známych klávesových skratiek?

U používateľov sa vyskytujú rôzne úrovne využívania rôznych klávesových skratiek. Niekto používa len tie základné a niekto si bez kvanta klávesových skratiek už ani nevie predstaviť prácu na PC. Čo je teda dôležité vedieť? To, že klávesové skratky nám môžu pomôcť zrýchliť a zjednodušiť prácu na PC.

Čo je dôležité pre Vás? Ako môžu pomôcť práve vám pri vašej práci na PC?

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Súhlasím so Zásadami spracovania a ochrany osobných údajov

Pozrite sa, čo naši zákazníci najčastejšie kupujú:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *