Tipy a triky

Užitočné klávesové skratky. Nie je to už trochu otrepané?

Užitočné klávesové skratky. Čo si o nich myslíte? Využívate ich? Poznáte všetky užitočné klávesové skratky, ktoré vám môžu pomôcť pri vašej práci? Pri vyhľadávaní na internete natrafíte na kvantum článkov s tipmi na užitočné klávesové skratky. My na klávesové skratky prinášame trochu iný pohľad 🙂

Prečo klávesové skratky vlastne vznikli?

Určite poznáte základné skratky ako je kopírovanie pomocou CTRL + Cvloženie kopírovaného obsahu pomocou kombinácie CTRL + V. Ďalším príkladom z bežného používania môže byť tlač pomocou CTRL + P, celý výber obsahu pomocou CTRL + A, alebo vytvorenie nového dokumentu v nejakom programe pomocou CTRL + N. Takto by sme mohli pokračovať  snáď až do rána. Klávesových skratiek je nespočetné množstvo.

Vráťme sa späť k otázke, prečo klávesové skratky vlastne vznikli? Možno nastala chvíľa na zamyslenie sa aj z vašej strany. Určite sa zhodneme. Vznikli preto, aby nám zefektívnili (zjednodušili a zrýchlili prácu) so softvérom rôzneho druhu. Prečo by sme napríklad mali pri kopírovaní stále preklikávať nejaké menu, keď to môžeme urobiť rýchlo pomocou známych klávesových skratiek?

U používateľov sa vyskytujú rôzne úrovne využívania rôznych klávesových skratiek. Niekto používa len tie základné a niekto si bez kvanta klávesových skratiek už ani nevie predstaviť prácu na PC. Čo je teda dôležité vedieť? To, že klávesové skratky nám môžu pomôcť zrýchliť a zjednodušiť prácu na PC.

Čo je dôležité pre Vás? Ako môžu pomôcť práve vám pri vašej práci na PC?

Toto sú ďalšie z otázok, na ktoré by bolo fajn si odpovedať. Naše potreby pri používaní počítača sú rôzne. Používame rôzne programy a využívame ich taktiež na rôzne účely.

Aká skratka by mi mohla pomôcť zefektívniť moju prácu na PC? Všimnite si operácie, ktoré často pri práci na PC opakujete. Možno to je kopírovanie, tlačenie, zväčšovanie a zmenšovanie obrázkov v rôznych softvéroch. Nie je pravidlom, že rôzne softvéry majú spoločné klávesové skratky a preto odporúčame si jednotlivé klávesové skratky k vášmu softvéru „vygoogliť“.

Možno ste si všimli, že sme vám týmto článkom nechceli predostrieť zoznam najpoužívanejších klávesových skratiek (ktoré možno už aj poznáte). Chceli sme vám povedať to, že výrobcovia softvéru rátajú so zefektívnením práce pomocou klávesových skratiek. A preto definujú rôzne klávesové kombinácie, na ktoré je dobré sa pozrieť 🙂 Či už je to Excel, Word, Outlook, internetové prehliadače, Photoshop a rôzne ďalšie. Naučte sa používať tie klávesové skratky pre rôzny softvér, ktoré vám naozaj pomôžu zefektívniť vašu prácu. Veríme, že túto radu posuniete ďalej aj vašim známym, napríklad zdieľaním na sociálnych sieťach 😉

Užitočné klávesové skratky. Nie je to už trochu otrepané? (Designed by kues1 / Freepik)

Užitočné klávesové skratky. Nie je to už trochu otrepané? (Designed by kues1 / Freepik)

Pozrite sa, čo naši zákazníci najčastejšie kupujú:

Podobné príspevky

Pridaj komentár