Recenzie

Výhody a nevýhody Toshiba Satellite B551

recenzia Toshiba Satellite B551

Prvý krát v našej viac ako 5 ročnej histórii sme naskladnili zaujímavý japonský notebook Toshiba Satellite B551. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa na rozhodli pozrieť sa mu na zúbok.

Samotná značka je v našich zemepisných šírkach pomerne málo známa. Spoločnosť Toshiba sleduje svoju históriu už od roku 1875, keď Hisashige Tanaka otvoril továreň na telegrafné vybavenie v Tokiu. Toshiba je v súčasnosti jednou z najväčších japonských spoločností s približne 200 000 zamestnancami a trhovou hodnotou 29 miliárd dolárov.

V roku 1985 vyvinuli ako prví na svete prenosný počítač.

Ale dosť bolo histórie, vráťme sa do reality. Model je z manažérskej rady Satellite, takže výrobca nešetril na materiály a výkone.

Veko displeja má zaujímavú štruktúru akoby sieťky. Vďaka tomu nie je vidno capky od prstov a nie je tak do očí bijúce, keď dôjde k jeho poškrabaniu. Na strane druhej, nie každý je verným fanúšikom takéhoto vizuálu.

Po otvorení veka zaujme celá spústa kláves. Je to jednak tým, že sa jedná o 15,6“ notebook, takže výrobca mu prirodzene nadelil aj numerickú klávesnicu. Okrem toho tam ale nájdete aj niekoľko kláves, ktoré sme napriek veľkej snahe nedokázali identifikovať. Môžete odskúšať a dajte nám vedieť.

Veľa kláves a obmedzená plocha, kde ich umiestniť = menšie klávesy MEDZERNÍK a ENTER. Za nás trochu mínus ale človek je tvor prispôsobivý a učenlivý, takže po krátkej „skúšobnej“ dobe si na to zvyknete.

Trochu nás zamrzelo, že výrobca neosadil Satellitu webkameru, čo je v tejto dobe takmer nevyhnutnosťou pri home office alebo dištančnom vzdelávaní.

A týmto by sme nevýhody notebooku ukončili. Skutočne, pre bežného užívateľa, ktorý nebude na notebooku robiť výpočty pre NASA alebo robiť filmové efekty pre nového Pána prsteňov ide o všetky nedostatky.

Poďme sa pozrieť, čím nám notebook spôsobil samovoľné zdvihnutie palca hore.

Toshiba Satellite B551 má svižný procesor i5 a výkon podporuje aj 8 GB RAM a 256 GB SSD. Rýchly štart, ale aj následná práca alebo zábava bez sekania je tak zaručená. Displej má HD rozlíšenie, čo je taká klasika, ktorá nevyrazí dych ale vôbec nesklame. Ak neplánujete pozerať na notebooku filmy vo fullHD alebo hrať dáku nadupanú hru, tak si s týmto displejom vystačíte. Na surfovanie na internete alebo písanie vo Worde fakt netreba brutálny displej.

Výhody

  • mimoriadne žiadaný 15.6″ displej
  • tichý chod
  • pevné pánty
  • svižný výkon ( procesor + RAM + SSD )
  • skvelá cena

Nevýhody

  • chýbajúca webkamera
  • príliš veľa kláves a tým pádom menší Medzerník a Enter
  • nie zrovna najkrajší vzhľad

FINÁLNY REZULTÁT
V Toshiba Satellite B551 nájdete svižného spoločníka na bežnú surfovačku po internete, klasickú kancelárčinu, či sledovanie filmov. Ničím neprekvapí tak, že by ste z toho nemohli zaspať ale nikdy vám nenechá v štichu. Je ako kamarát, ktorého keď zavoláte na pivo alebo potrebujete popíliť drevo, tak je pripravený a môžete sa na neho spoľahnúť. Bude Toshiba Satellite B551 vašim kamarátom?

Pridaj komentár