Zebra so zeleným srdcom

Ekologické pásky pre Zem z lásky – ZEBRA opäť o krok ekologickejšia vďaka …

Zebracomp.sk balí do ekologických lepiacich pások

Koronakríza nás naučila jednej veci, že Zem si treba vážiť a treba sa k nej správať zodpovedne. Milióny ton plastov končia každý rok v oceánoch a zasahujú do potravinového reťazca.

Naším poslaním v ZEBRE je repasovanie a predaj obnovenej techniky. Čo to znamená? Produkty, ktoré predávame  majú predĺžený životný cyklus vďaka čomu sú ekonomicky výhodnejšie v porovnaní s novým rovnako výkonným produktom a ekologické zároveň. Ak by program repasovania výpočtovej techniky nepodporovala svojím nákupom dostatočne veľká skupina spotrebiteľov, na skládkach by končilo obrovské množstvo počítačov, ktoré po úprave dokážu dobre slúžiť ešte niekoľko rokov. Záťaž životného prostredia by teda rástla jednak vyšším vznikom elektrošrotu, ako aj výrobou novej techniky a s ňou spojenou energetickou a surovinovou spotrebou či produkciou CO2.

Je to akoby ste po 2-3 rokoch nechali zošrotovať svoje auto. Pritom záujemcov o to auto by bolo spústa.

My v Zebra Computers chceme aktívne prispievať k ochrane životného prostredia, napríklad aj  šírením osvety a vzdelávaním ľudí v problematike repasovaných PC a notebookov, triedením vlastného odpadu, nakupovaním s dôrazom na bezobalové resp. ekologicky balené produkty, či už je to prací prostriedok vo vlastnom obale alebo pečivo, ktoré si pri nákupe vložíme do látkového vrecka namiesto mikroténového sáčku. Každá drobnosť sa počíta, obzvlášť keď ju urobíme viacerí spoločne :).

My v  ZEBRE v tom vidíme príležitosť ako prostredníctvom podpori takéhoto a podobných projektov napĺňať aj naše environmentálne ciele.

Dnes sme spravili ďalší malý krôčik.  Jedným z naších zámerov je dodávať Vám tovar v BEZPLASTOVOM obale a práve preto od 1.júla 2020 prechádzame na bezplastovú baliacu pásku. Nový druh pásky bude vyrobený zo 100% prírodných a rozložiteľných materiálov (vrátane lepidla).  Pritom vzhľadom a kvalitou bude velmi podobná tej súčasnej takže Váš produkt bude bezpečne uzavretý v prepravnom obale :).

         Apropo PREPRAVNY OBAL?    … tak na ten si posvietime už čoskoro 😀

V hlavách máme množstvo dalších nápadov, ktoré budeme postupne realizovať a keď sa nám niečo opäť podarí posunúť vpred dáme Vám o tom vedieť.

Ak by ste nám s našimi ekologickými aktivitami chceli pomôcť, napíšte nám na marketing@zebracomp.sk.

Ekologické pásky
pre Zem z lásky

Pridaj komentár