repasované notebooky, repasované počítače, predaj, servis
Repasované notebooky a počítače, ktoré šetria životné prostredie a aj vašu peňaženku
info@zebracomp.sk     0950 396 001
Ako zvýšiť výkon vášho počítača alebo notebooku? 1. Časť

Ako zvýšiť výkon vášho počítača alebo notebooku? 1. Časť

Ako zvýšiť výkon? A „zase seká“, „zas ide pomaly“, „ja sa na toto môžem…“. No vidíte to? A to sme použili po dlhom zvážení veľmi zjemnené frázy. Určite sa aj vám stalo, že ste na počítači alebo notebooku potrebovali niečo dokončiť alebo rýchlo spraviť a on sa proste sekal a „odmietal spolupracovať“. Napadne nás možno myšlienka – je čas na nový? Možno nie, možno áno. Čo však pre zvýšenie výkonu môžete urobiť ešte pred týmto rozhodnutím?

Aj pri notebookochpočítačoch platí staré otrepané pravidlo „100 ľudí – 100 chutí“. To znamená, že rôzni používatelia majú iné požiadavky na výkonnosť počítača alebo notebooku. Určite ale nik nechce, aby jeho „stroj“ bol spomalený pri práci, ktorú potrebujú spraviť. Pritom sa nemusí jednať o doslovnú prácu. Okrem používania kancelárskych balíčkov používatelia požadujú „hladké“ surfovanie na internete, úpravu fotografií, rýchle spúšťanie programov a podobne. Tých požiadaviek je veľa a tak ich nebudeme všetky spomínať. Tu treba pripomenúť, že rôzne notebooky a počítače (jednotlivé komponenty a konfigurácie) majú tiež svoje výkonnostné limity. Od nejakej starej „šunky“ predsa nemôžeme chcieť, aby nám herne potiahla také GTA V. Ďalším možným limitom je to, že ak počítač alebo notebook zahltíme veľkým množstvom požiadaviek, ktoré nie je schopný spracovať. Aj v takýchto prípadoch nám prestáva byť práca s výpočtovou technikou sympatická. Ako sa vyhnúť zbytočnému stresu a nervozite?

Designed by kues1 / Freepik

Designed by kues1 / Freepik

Ako zvýšiť výkon počítača alebo notebooku bez ďalšej investície?

Pamätáte si, ako ste začali používať novo kúpený alebo nainštalovaný „stroj“? Bol svižný a všetko bežalo hladko 🙂 Čo sa ale časom môže stať? Ak aj nejaký stroj vo fabrike, ktorý potrebuje mazanie, aj počítačenotebooky sem-tam potrebujú údržbu. V prípade notebookov to môže byť aj jednoduché vyčistenie chladiaceho okruhu. V prípade počítačov vyčistenie ventilátorov. Zvýšená teplota súčiastok núti systém znižovať výkon, aby sa niečo neprehrialo a následne nezničilo. To je prvý taký jednoduchý typ.

Holá! Registruj/prihlás sa pre zobrazenie celého článku...

Prihlásenie

Registrovať sa

Pozrite sa, aká je najpredávanejšia repasovaná technika:

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *